PanoramaKutna.plKutno„Czuję się w obowiązku pomocy mieszkańcom powiatu”. Starosta Kowalik o ostatnich nawałnicach

„Czuję się w obowiązku pomocy mieszkańcom powiatu”. Starosta Kowalik o ostatnich nawałnicach

„Czuję się w obowiązku pomocy mieszkańcom powiatu” – mówi starosta kutnowski Daniel Kowalik i zapowiada, że powiat pomoże osobom poszkodowanym przez ostatnią nawałnicę, jaka nawiedziła nasz region.

-

Tak jak już kilkukrotnie informowaliśmy, w nocy ze środy na czwartek nad powiatem kutnowskim przeszła niszczycielska nawałnica. Mimo ostrzeżeń i zaleceń, jakie zostały wydane, nie udało się uchronić wszystkich przed skutkami tego groźnego frontu. Generował on silne opady deszczu, gradu, ogromną ilość wyładowań atmosferycznych oraz wiatr osiągający prędkość w porywach ponad 110km/h. Strażacy interweniowali kilkadziesiąt razy m.in. w gminach Kutno, Bedlno, Krośniewice, Nowe Ostrowy, Oporów oraz Żychlin.

Z otrzymanych informacji wynika, że najbardziej ucierpieli mieszkańcy gminy Bedlno i Żychlin. Żywioł łamał drzewa jak zapałki, zrywał dachy z budynków mieszkalnych oraz gospodarczych i powalał słupy energetyczne.

-

W najbardziej stratnych gminach tj. Bedlno i Żychlin Starosta Daniel Kowalik oraz Członek Zarządu Powiatu Tomasz Walczewski przeprowadzili wizję lokalną. Ponownie w ramach pomocy pokrzywdzonym przekazali plandeki, które doraźnie pomogą poszkodowanym w walce ze skutkami intensywnej burzy.

-

– Bardzo ubolewam z powodu konsekwencji dzisiejszych nawałnic. Niestety nie można wygrać z żywiołem, ale czuję się w obowiązku pomocy mieszkańcom powiatu. W ramach naszych możliwości, będziemy starali się pomagać poszkodowanym i na pewno nie pozostawimy ich bez wsparcia – mówi Starosta Kutnowski Daniel Kowalik.

– Z naturą nie ma żartów, o czym przekonaliśmy się minionej nocy. Jesteśmy głęboko poruszeni losem mieszkańców, którzy ponieśli olbrzymie straty w wyniku nawałnicy. Jako jednostka samorządowa dołożymy wszelkich starań, aby zminimalizować skutki niszczycielskich zjawisk pogodowych – dodaje Członek Zarządu Tomasz Walczewski.

Poniżej zdjęcia ukazujące okolice Śleszyna. Jak mówią mieszkańcy, to widok jak po armagedonie i na długo zapamiętają noc ze środy na czwartek. Na szczęście, według pierwszych doniesień, nie ma osób poszkodowanych.
fot. nadesłane

-

Nie przegap: