Czy akwarystyka to hobby, którym warto się zainteresować?

Akwarystyka ma wielu zwolenników, jednak nie jest to hobby, o którym można często usłyszeć. Jej zwolennicy to zazwyczaj wieloletni pasjonaci, którzy swoje hodowle trzymają w domach i nie szczególnie zależy im na rozgłosie. Podwodny świat ryb i roślin jest na tyle fascynujący, że wystarczy krótka chwila, aby na zawsze w nim przepaść. Dużo osób mylnie sądzi, że jest to kosztowne hobby, jednak oprócz początkowego wyłożenia większej sumy na samo założenie zbiornika, w późniejszej fazie hodowla wynosi kilkadziesiąt złotych miesięcznie, co w porównaniu z innymi hobby nie jest tak przerażające.

- R E K L A M A -

Ile czasu trzeba poświęcić na akwarystykę?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Jak w wielu przypadkach – to zależy. Najbardziej pracochłonne są z pewnością pierwsze dni, tygodnie po założeniu zbiornika. W pierwszych dniach należy poświęcić na to kilka godzin dziennie. Już samo kompletowanie akcesoriów, sprawdzanie parametrów wody i ewentualne korekty to coś, co potrafi zająć sporo czasu. Później, gdy nabiera się doświadczenia, jest już nieco łatwiej. Wtedy głównie trzeba pamiętać o karmieniu rybek, a także o regularnym czyszczeniu zbiornika i wymianie wody.

Kontakt z naturą

Najważniejszą wartością, jaką niesie za sobą posiadania własnego akwarium jest fakt codziennego obcowania z naturą i możliwość obserwacji podwodnego życia zwierząt. Przyglądanie się ich zachowaniu i zwyczajom potrafi być absolutnie fascynujące, a także rozwijać pod wieloma względami. Kontakt z przyrodą bez wychodzenia z domu nie jest często możliwy. Obecność akwarium w domu może wpływać na nas odprężająco i pomóc w relaksie po całym dniu pracy lub szkoły. Akwarium zapewnia nam codzienny kontakt z przyrodą, więc jeśli lubimy żyć w bliskości ze zwierzętami, będzie to dobre rozwiązanie.

- R E K L A M A -

2.png

Wytrzymałe o estetycznym wyglądzie akwarium wykonane ze szkła float Diversa. Źródło: akwarystyczny24.pl

- R E K L A M A -

Zwierzęta dla zapracowanych i podróżników

Rybki to wyjątkowe zwierzęta, które znacznie różnią się od wszystkich innych domowych pupili. Oznacza to, że zwierzęta wodne są idealnymi kompanami dla osób, które nie chcą lub z różnych względów nie mogą posiadać w swoim domu lub mieszkaniu psa lub kota. Ryby to pupile, których nie trzeba wyprowadzać ani czesać lub kąpać. Można zapomnieć o montowaniu dodatkowych zabezpieczeń w domu i konieczności opróżniania kuwety. Oczywiście należy zdawać sobie sprawę z tego, że rybki w akwarium także wymagają opieki oraz regularnej konserwacji zbiornika. Akwarium to dobry więc pomysł dla osób, których często nie ma w domu, są zapracowane lub często podróżują.

materiał zewnętrzny

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: