Czy gumowa mata do bagażnika to dobry sposób na utrzymanie porządku?

Gumowe maty do bagażnika zdecydowanie są sposobem na utrzymanie porządku. Chronią wnętrze przed wilgocią oraz zabezpieczają bagażnik przed ewentualnymi zabrudzeniami. Dlaczego jeszcze warto mieć w samochodzie gumową matę do bagażnika?

- R E K L A M A -

Kiedy przydaje się gumowa mata do bagażnika? 

Wszyscy znamy gumowe dywaniki, gdyż te są powszechnie stosowane w samochodach osobowych. Nieco rzadziej spotykana jest funkcjonalna gumowa mata do bagażnika. Jednak praktyka pokazuje, że takowe dodatkowe zabezpieczenie wnętrza jest bardzo dobrym pomysłem. W końcu niemal każdemu z nas zdarzyło przewozić w bagażniku coś co grozi zabrudzeniem. Najczęściej podawanym przykładem są plamy po oleju silnikowym. Wielu kierowców wozi olej, smary oraz inne płyny zapasowe ze sobą co oczywiście jest bardzo dobrym pomysłem, natomiast praktyka pokazuje, że czasami po prostu łatwo przypadkowo pobrudzić wnętrze pojazdu – przede wszystkim właśnie bagażnik. Kolejnym często przytaczanym przykładem zabrudzeń w bagażniku jest sytuacja w której przewozimy narty lub rower. Plamy po smarze od roweru lub wilgoć po stopniałym śniegu opadającym z nart to coś czego chcielibyśmy uniknąć. Kolejny przykład to przewożenie psa lub kota. Oczywiście podobnych przykładów jest nieskończona ilość. Niektórzy częściej przewożą towary, które powodują zabrudzenia, innym zdarza się to rzadziej. Tak czy tak, każdy z nas od czasu do czasu wykorzystuje bagażnik co niesie za sobą pewne ryzyko. 

Dlaczego warto postawić na gumową matę do bagażnika? 

Odpowiedzią na problem brudnego bagażnika jest gumowa mata, którą można łatwo ułożyć w bagażniku tak aby chroniła przed wilgocią oraz wszelkiego rodzaju plamami. W razie ewentualnych zabrudzeń gumową powierzchnie bardzo łatwo wyczyścić. Wystarczy dywanik wytrzepać oraz spłukać pod bieżącą wodą. Gumowe maty są coraz popularniejsze, gdyż kierowcy dostrzegają że jest to rozsądne rozwiązanie, które poza tym że jest funkcjonalne to jeszcze wygląda całkiem estetycznie. 

- R E K L A M A -

Podsumowując, zarówno ochronne dywaniki gumowe jak i gumowa mata do bagażnika to praktyczne rozwiązania, które bardzo dobrze wypełniają swoje zadanie w postaci utrzymania czystości w samochodzie. Jednocześnie należy pamiętać, że wiele dostępnych na rynku modeli wygląda naprawdę bardzo estetycznie zatem postawienie na gumowe dywaniki (lub matę) nie koniecznie musi być kompromisem pomiędzy funkcjonalnością a estetyką.

Źródło zdjęcia:

- R E K L A M A -

Aleksandr Kondratov / Shutterstock.com

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: