Czy kolejne drogi doczekają się remontu? Miasto stara się o dofinansowanie

Kolejne drogi w Kutnie mogą zostać wyremontowane. Miasto złożyło wniosek o dofinansowanie wymiany nawierzchni na pięciu odcinkach kutnowskich ulic.

- R E K L A M A -

Jak podaje kutnowski magistrat, chodzi o bardzo ważne dla kierowców ciągi komunikacyjne. Remontem miałyby zostać objęte fragmenty ulic: Troczewskiego, Łąkoszyńskiej, Zamoyskiego, Północnej oraz Królowej Jadwigi.

—Wiemy, że te drogi są bardzo mocno użytkowane przez kierowców. Widzimy, że stan nawierzchni w wielu miejscach nie jest najlepszy, dlatego chcemy poprawić komfort kierowców poprzez położenie nowej nakładki asfaltowej. Wartość tego zadania to 1 200 000 złotych — wyjaśnia Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna.

- R E K L A M A -

Dokumenty związane z pozyskanie dofinansowania zostały już wysłane. Teraz czekamy na weryfikację wniosku i ogłoszenie wyników. Warto przypomnieć, że Miasto przygotowuje się również do największej od lat inwestycji drogowej. Gruntowną modernizację przejdzie aż osiem ulic.

W tej sprawie ogłoszony już został przetarg. Na to zadanie również pozyskane zostały pieniądze zewnętrzne w kwocie 23 500 000 złotych.

- R E K L A M A -

W ramach inwestycji przebudowane zostaną ulice Zimowa, Sklęczkowska Bis, Odlewnicza, Polna, Gliszczyńskiego, Kucieńśkiego, Kostki Gadomskiego i Ekonomiczna (wraz z przebudową z DK92). •

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: