reklama
reklama

Czy konsolidacja chwilówek po terminie jest możliwa?

Z raportu BIG InfoMonitor wynika, że w 2020 r. ponad 2,8 mln Polaków lub Polek miało problem ze spłatą zadłużenia związanego z zaciągnięciem kredytów bankowych i chwilówek pozabankowych.

Wartość zaległych zobowiązań wynosiła aż 81,4 mld. Warto już przed pojawieniem się trudności ze spłatą zadłużenia wnioskować o kredyt konsolidacyjny. Jednakże, co, jeśli już wpadłeś w zadłużenie, czy nawet masz na głowie postępowanie komornicze? Czy w takim wypadku konsolidacja chwilówek po terminie jest możliwa?

- R E K L A M A -

Konsolidacja chwilówek po terminie. Czy jest szansa na otrzymanie środków bez zdolności kredytowej?

Konsolidacja chwilówek bez zdolności kredytowej jest przeznaczona dla osób zadłużonych, które nie mają dobrej zdolności kredytowej. Instytucje finansowe w pierwszej kolejności badają zdolność kredytową na podstawie różnych czynników, aby podjąć decyzję kredytową.

Zdolność kredytowa to inaczej zdolność spłaty kapitału zobowiązania wraz z odsetkami i innymi kosztami związanymi z udzieleniem finansowania. Ogólnie mówiąc, zdolność kredytowa określa, czy konsument może ubiegać się o kredyt i w jakiej wysokości może go otrzymać. Aby oszacować zdolność kredytową instytucje finansowe sprawdzają rejestry dłużników (BIG InfoMonitor, ERIF, BIG, KBIG), wysokość i źródła dochodów, wysokość wydatków i wymagalnych zobowiązań lub sytuację majątkową. Jak zatem spłacić chwilówki bez zdolności? Należy dobrze negocjować z bankiem i być może zastawić pod hipotekę swoją nieruchomość, aby zwiększyć szanse. 

- R E K L A M A -

Konsolidacja chwilówek bez baz jest w praktyce niemożliwa. Co prawda, niektóre instytucje mogą mieć łagodniejsze podejście w kwestii złej historii kredytowej. Jednakże większość kredytodawców będzie wymagać czystego konta w rejestrach, czyli bez zadłużeń.

Konsolidacja chwilówek po terminie a postępowanie windykacyjne

Kredyt konsolidacyjny często niesłusznie jest nazywany oddłużeniowym. Jednakże przez wszystkie banki jest traktowany jak każdy inny kredyt. Z tego też powodu, aby go uzyskać, musisz mieć pozytywną historię kredytową, a także generować wystarczające dochody. Zanim bank udzieli Ci finansowania, bardzo uważnie oceni ryzyko kredytowe związane z udzieleniem konsolidacji chwilówek.

- R E K L A M A -

 Windykacja jest związana z przymusowym ściąganiem długów. Osoby, które zmagają się z komornikiem, nie mają dobrej zdolności kredytowej. Dlatego też konsolidacja chwilówek z windykacją jest problematyczna – instytucje finansowe, a szczególnie sektor bankowy nie będzie skory do udzielenia środków. 

Co w takim wypadku? Czy jesteś na straconej pozycji jako zadłużony? Należy szukać innych sposobów na umorzenie długu niż konsolidacja chwilówek po terminie. Dobrym rozwiązaniem będzie ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Jej celem jest całkowite oddłużenie osoby, która stała się niewypłacalna na skutek nieprzewidzianych okoliczności lub nierozsądnych decyzji pożyczkowych.

Konsolidacja chwilówek po terminie. Czy można ją uzyskać bez pracy?

Zatrudnienie jest głównym źródłem dochodów dla osoby fizycznej, dlatego też osoba bez pracy będzie miała małą zdolność kredytową. Do dochodów może zaliczać zasiłek dla bezrobotnych, czy inne świadczenia z tytułu rent i emerytur, które nie są zbyt wysokie. Nie ma więc co liczyć na otrzymanie kredytu konsolidacyjnego przez bank. Jednakże konsolidacja chwilówek online jest możliwa w instytucjach pozabankowych, które mają mniej restrykcyjne normy co do sprawdzania źródeł i wysokości dochodów swoich klientów.

Materiał zewnętrzny

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: