Czy laserowe zamykanie naczynek pomaga?

Laserowe zamykanie naczynek to jeden z najpopularniejszych zabiegów współczesnej medycyny estetycznej. Z zabiegu tego korzystają mężczyźni, jak i kobiety. Dzięki temu zabiegowi można pozbyć się przede wszystkim problematycznych widocznych na skórze twarzy naczynek. Borykają się z nimi przeważnie osoby walczące z trądzikiem różowatym, a także osoby, które posiadają skórę płytko unaczynioną.

- R E K L A M A -

Laserowe zamykanie naczynek — podstawowe informacje

Jak już wspomniano na wstępie, laserowe zamykanie naczynek cieszy się dość sporą popularnością. Zabieg ten wykorzystuje promieniowanie laserowe, aby domknąć naczynka. Naczynka ulegają najpierw obkurczeniu, a następnie zostają zamknięte. Co ciekawe, zmiana ta jest trwała. Aby móc jednak cieszyć się trwałymi i w pełni satysfakcjonującymi efektami, zabieg trzeba powtórzyć. Przerwa między jednym a drugim zabiegiem powinna być nie krótsza niż 3 miesiące.

Każdorazowo, wykonanie zabiegu laserowego zamykania naczynek należy poprzedzić konsultacją. Warto więc udać się do gabinetu medycyny estetycznej w celu przeprowadzenia wywiadu i omówienia wskazań do zabiegu.

- R E K L A M A -

Jak postępować przed zabiegiem?

Wiele osób, które udają się do gabinetu medycyny estetycznej w celu poddania się zabiegowi zamykania naczynek, zastanawia się nad tym, jak postępować przed zabiegiem. Przygotowanie do zabiegu musi poprzedzić wspomniana już konsultacja specjalistyczna.

Najpierw warto więc udać się do lekarza na wizytę konsultacyjną. Lekarz oceni widoczność oraz stan naczynek krwionośnych znajdujących się na twarzy. Konieczne staje się również wykonanie tak zwanej próby laserowej. Należy także upewnić się co do tego, że nie istnieją przeciwwskazania do laserowego zamykania naczynek. Będą nimi przede wszystkim: epilepsja, ale również ciąża i karmienie piersią.

- R E K L A M A -

Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do tego, że zabieg jest bezpieczny, warto omówić je ze swoim lekarzem lub kosmetologiem. Ważne, abyśmy wiedzieli, na czym zabieg polega, bo wówczas pozbędziemy się niepotrzebnego napięcia.

Jak postępować po zabiegu i kiedy pojawią się efekty?

Bardzo ważne jest nie tylko odpowiednie przygotowanie do zabiegu, ale również właściwe postępowanie po nim. Kluczem do osiągnięcia sukcesu jest przede wszystkim ochrona skóry przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym. Jest to zdecydowanie najistotniejsze. Skórę warto więc ochraniać kremami z filtrami.

Ponadto, przez pięć dni po zabiegu należy unikać nadmiernego wysiłku. Po zabiegu laserowego zamykania naczynek niedopuszczalne jest również wykonywanie jakichkolwiek peelingów. Drażnienie mechaniczne skóry mogłoby bowiem zaprzepaścić efekty zabiegu. Konieczne staje się również dokładne nawilżanie skóry twarzy.

Warto poprosić lekarza medycyny estetycznej o pomoc w doborze odpowiedniego kremu. Trzeba także mieć na uwadze to, iż po zabiegu laserowego zamykania naczynek można spodziewać się powikłań. Na szczęście, są one dość rzadkie. Czasami pojawia się miejscowe pieczenie czy zaczerwienienie skóry.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: