Czy można wysyłać kurierem żywność?

Wysyłanie żywności to bardzo częsta praktyka, która przybiera na sile szczególnie w okresie różnych świąt. Wysyłamy najbliższym, niekiedy mieszkającym za granicą, dobre wino czy własnoręcznie upieczone ciasta. Choć jest to prosta czynność wbrew pozorom należy przestrzegać kilku ważnych zasad, szczególnie jeśli jest to wysyłanie paczki kurierem.

- R E K L A M A -

Czy można wysłać jedzenie przesyłką kurierską?

Aby wysłać żywność kurierem należy przede wszystkim przestrzegać określonego przez przewoźnika regulaminu. Należy także pamiętać, że wysyłanie paczki kurierem zobowiązuje nadawcę do bezpiecznego opakowania i zabezpieczenia zawartości przesyłki. Najlepiej zatem owinąć produkty folią bąbelkową lub wypełnić karton zmiętymi gazetami, które zapobiegną przesuwaniu się jego zawartości. W ten sposób minimalizujesz ryzyko uszkodzenia zawartości przesyłki. 

Jaką żywność można wysłać za pośrednictwem kuriera?

Można wysyłać produkty w odpowiedni sposób zabezpieczone i zamknięte, najlepiej jeśli znajdują się w oryginalnych opakowaniach, tak jak artykuły suche (makarony, kasze, czekolady, cukierki, ciastka itp.) czy fabrycznie zamknięte puszki. 

- R E K L A M A -

Surowo natomiast zabronione jest wysyłanie paczki kurierem ze świeżą żywnością, która wymaga warunków przechowywania lub po prostu budzi wątpliwości sanepidu. Wykluczone są zatem produkty szybko psujące się takie jak:

  • surowe mleko,
  • świeży nabiał, w szczególności masło, jogurt, kefir, śmietana, ser,
  • ryby i skorupiaki, 
  • surowe mięso i podroby,
  • jajka,
  • świeże warzywa i owoce
  • przetwory z warzyw i owoców.

Wysyłanie paczki kurierem za granicę

W tym przypadku, jeszcze przed nadaniem paczki należy sprawdzić czy import żywności, którą pragniesz wysłać do danego kraju nie jest w jakiś sposób ograniczony lub wręcz zabroniony. W przeciwnym razie możesz się narazić na spore kłopoty. Pamiętaj, że do Wielkiej Brytanii nie wolno wysyłać żadnej żywności, w tym również konserw. 

- R E K L A M A -

W razie ewentualnej kontroli celnej, etykieta umieszczona na wysyłanych produktach musi być dobrze widoczna. Powinna także zawierać datę ważności produktu. 

Wysyłanie paczki kurierem za granicę trwa znacznie dłużej niż w obrębie tego samego kraju. Warto zatem oszacować datę dostawy i upewnić się, że pożywienie dotrze do adresata w niezmienionym stanie. Takie informacje można znaleźć między innymi na stronie www.kuriernet.pl. Możecie dzięki niej również wyszukać firmę kurierską, która podejmie się przewiezienia delikatnej przesyłki nawet za granicę. Należy wziąć przy tym pod uwagę ewentualne opóźnienia z powodu świąt lub dni wolnych od pracy. 

Zachowując zdrowy rozsądek i stosując się do ogólnie przyjętych przez przewoźników zasad, wysyłanie paczki kurierem będzie nie tylko możliwe, ale także bezpieczne. 

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: