Czy Twoja firma potrzebuje biura rachunkowego?

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Gdy myślimy o prowadzeniu własnej działalności gospodarczej planujemy szacowane przychody i koszty związane z biznesem. Jednym ze stałych elementów kosztów może być wynajęcie biura rachunkowego do prowadzenia księgowości firmy. Czy warto zatrudnić zewnętrze biuro rachunkowe?

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Rozpoczęcie działalności

Zarejestrowanie firmy to upragniony i wymarzony moment dla każdego kto myśli o własnym biznesie. Jednak pojawienie się firmy w spisie ceidg musi poprzedzić wiele żmudnych działań i decyzji. Wiele osób jest przytłoczonych ilością zadań i zagadnień, którymi trzeba się zająć – często po raz pierwszy w życiu. Jak zmniejszyć stres i przejść przez ten etap szybko i bezboleśnie?

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Na pomoc przychodzi nam biuro rachunkowe. Może podpisać umowę z biurem zanim zaczniemy prowadzić działalność. Na poczet dalszej współpracy każde biuro rachunkowe pomoże przebrnąć przez trudny proces zakładania firmy. Czasem samo wypełnienie formularzy do urzędów może nastręczać trudności. Nie wiemy na jaką formę rozliczenia się zdecydować, jaki kod PKD najlepiej charakteryzuje naszą działalność, czy nasz rodzaj zajęcia wymaga odprowadzania podatku VAT itd. Wszystkie tego typu rozterki wyjaśni księgowa z biura rachunkowego. Każdy kto skorzystał z tego typu pomocy przyzna, że jest to wygodna opcja. Przecież sama decyzja o podjęciu działalności na własny rachunek i planowanie działalności firmy jest zajmujące i stresujące. Dlatego pozwólmy by przez kwestie urzędowe przeprowadził nas ktoś, kto się na tym dobrze zna.

Prowadzenie firmy z pomocą biura rachunkowego

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Może się wydawać, że mikro czy małe firmy mogą poradzić sobie bez pomocy zewnętrznego biura rachunkowego. Nie mają zbyt wiele dokumentów do rozliczenia i sam właściciel lub ktoś z rodziny może zająć się księgowością. Jednak każdy kto próbował takiego oszczędnego rozwiązania wie, z jakimi trudnościami się ono wiąże. Zamiast w pełni skupić się na rozwijaniu działalności firmy trzeba jeszcze być na bieżąco z przepisami podatkowymi. Pilnować terminów i prawidłowości rozliczeń. Raz po raz pojawiają się nowe sytuacje w firmie, które wymagają zapoznania się z kolejnymi przepisami, co wiąże się z ich zrozumieniem i zastosowaniem w praktyce, co czasem bywa bardzo trudne. Dochodzą też sprawy, które trzeba wyjaśniać w Urzędzie Skarbowym, kwestie związane z zatrudnieniem itd. Może się okazać, że po jakimś czasie utoniemy w papierkowej robocie, a nasza działalność zacznie kuleć.

Dlatego lepiej od samego początku zająć tym, na czym się znamy – rozwijaniu własnej firmy, a prowadzenie księgowości powierzyć tym, którzy mają w tym kierunku odpowiednie wykształcenie.

Czym się zajmuje biuro rachunkowe?

Biuro rachunkowe świadczy kompleksowe usługi związane z prowadzeniem księgowości w firmie. Prowadzi pełną księgowość firm i spółek, księgowość uproszczoną, czyli książkę przychodów i rozchodów, a także obsługę kadr i płac. Poza tym pomoże w znalezieniu dobrego źródła finansowania naszej firmy. W dobie obecnego kryzysu związanego z COVID19 doradzi i podpowie jakie rozwiązania oferowane w ramach rządowego systemu antykryzysowego będą odpowiednie dla naszej firmy. A nawet każdego miesiąca przypomną o opłaceniu składki ZUS.

Czy warto wynająć zewnętrze biuro rachunkowe? Niech każdy właściciel firmy sam przeanalizuje za i przeciw i podejmie decyzje odpowiednią dla jego biznesu.

Artykuł powstał przy współpracy z biurem rachunkowym Everte.

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutajOstatnio dodane: