Czy w centrum Kutna potrzebna jest sygnalizacja świetlna? Magistrat zachęca do głosowania

Czy sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Barlickiego/Kościuszki/Oporowskiej jest potrzebne? Urzędnicy sondują ewentualną zmianę organizacji ruchu w centrum miasta na stałe.

Pod koniec grudnia informowaliśmy o awarii sygnalizacji świetlnej na dwóch skrzyżowaniach w centrum: Kościuszki/Oporowska i Kościuszki/Barlickiego. Urzędnicy mieli nadzieję, że uda się ją naprawić jeszcze przed świętami. Niestety przyczyną tej sytuacji było przerwanie jednego z przewodów, przez co naprawa wymagała dużo więcej pracy.

Jak dodawał wówczas magistrat, miał postarć się, aby naprawić sygnalizację jak najszybciej. Teraz jednak pojawia się jeszcze jedna opcja: stała zmiana organizacji ruchu w tej części Kutna. Zadecydują o tym… mieszkańcy.

— Dochodzą do nas informacje, że wielu z Was lepiej jeździ i chodzi się bez sygnalizacji przy skrzyżowaniach Barlickiego-Kościuszki i Kościuszki-Oporowska. Czy faktycznie jest ona potrzebna i powinna zostać? Czy może jednak lepiej chodzi się i jeździ bez sygnalizacji? — pytają urzędnicy w mediach społecznościowych i zachęcają mieszkańców do głosowania pod postem:

Nie przegap: