reklama
reklama

Czym kierować się przy wyborze maszyny sprzątającej?

Maszyny sprzątające to wielozadaniowe urządzenia, które znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie trzeba wyczyścić dużą powierzchnię. Gdy łączna powierzchnia podłóg przekracza 50 m2, sprzątanie przy użyciu zwykłego mopa jest nieefektywne, ponieważ zajmuje zdecydowanie za dużo czasu i pochłania mnóstwo energii. Rozwiązaniem może być zakup profesjonalnej maszyny sprzątającej.

- R E K L A M A -

Istnieje wiele miejsc, gdzie zachowanie czystości jest kluczowe dla komfortu klientów i wizerunku firmy. W supermarketach, hotelach, biurach i restauracjach podłogi szybko się brudzą, dlatego trzeba je na bieżąco zmywać i polerować. Obecnie dużą popularnością cieszą się samojezdne maszyny sprzątające z miejscem dla operatora. Jaki model warto wybrać?

Maszyny do mycia podłóg – rodzaje

Maszyna do mycia podłóg to duże udogodnienie dla firmy sprzątającej, obsługi sklepu, hotelu lub innego obiektu o dużej powierzchni. W takich miejscach doskonale sprawdzają się urządzenia wielofunkcyjne, wyposażone w opcje mycia, szorowania, zamiatania i osuszania. Najpopularniejsze rodzaje maszyn sprzątających to:

- R E K L A M A -
 • automat myjący,
 • zamiatarka,
 • szorowarka,
 • polerka.

Poszczególne modele różnią się między sobą sposobem działania, rodzajem zasilania oraz rodzajem zastosowanych szczotek i padów, które mają różne klasy ścieralności. Maszyny sprzątające skutecznie i szybko czyszczą duże powierzchnie. Z ich pomocą bez problemu utrzymasz porządek i sprawisz, że posadzki będą lśniły czystością. Przed zastosowaniem danego urządzenia należy przeszkolić pracownika z obsługi maszyny, aby wiedział, jak bezpiecznie jej używać.

Jaką maszynę sprzątającą wybrać?

Zakup maszyny sprzątającej to doskonała inwestycja, która bardzo szybko się zwraca. Z pomocą tego urządzenia w krótkim czasie posprzątasz każdy obiekt niezależnie od jego wielkości, rozmieszczenia regałów, kas lub innych elementów wyposażenia. Dobra maszyna sprzątająca powinna być przede wszystkim wydajna. Przed zakupem warto też zwrócić uwagę na takie aspekty jak:

- R E K L A M A -
 • intuicyjna obsługa,
 • łatwość konserwacji,
 • rodzaj kierownicy lub uchwytu,
 • czas pracy,
 • tryby pracy,
 • ergonomiczna konstrukcja,
 • dodatkowe wyposażenie: system dozowania detergentu, trzymaki i uchwyt na mopa, lampa ostrzegawcza.

Nowoczesne maszyny sprzątające są bardzo wygodne w użyciu, ponieważ posiadają wiele praktycznych funkcji, które ułatwiają wykonanie wszystkich niezbędnych prac. Do każdej maszyny bez problemu dokupisz potrzebne akcesoria i części eksploatacyjne. Jednocześnie tego rodzaju urządzenia są wytrzymałe i niezawodne, dzięki czemu firma możesz z nich korzystać przez lata. 

Profesjonalne maszyny sprzątające to rozwiązanie, które doskonale sprawdza się w wielu branżach. Urządzenie szybko upora się z każdym brudem, a po jego zastosowaniu posadzka będzie idealnie czysta, sucha i bezpieczna dla klientów oraz pracowników. Z jego pomocą firma może znacząco skrócić czas potrzebny na wykonanie danej usługi, co bezpośrednio przełoży się na wyższe zyski i możliwość obsłużenia większej liczby zleceń.

artykuł sponsorowany

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: