Czym powinna charakteryzować się odzież dla ratownika medycznego? Odpowiadamy

Zawód ratownika medycznego jest bardzo wymagający. Taka profesja wymaga odpowiedniego wyposażenia, w które wlicza się również ubiór. Prawidłowo dobrany jest w stanie zapewnić optymalne warunki pracy. Dzięki temu można należycie pełnić powierzone funkcje. Poniżej podpowiemy Ci więc, jakie elementy garderoby powinna obejmować odzież dla ratownika. Dowiesz się też, na co w szczególności zwracać uwagę podczas jej zakupu.

- R E K L A M A -

Odzież dla ratownika medycznego – jakie ubrania warto mieć w swojej garderobie?

Akcje ratunkowe mogą przebiegać w różnych warunkach. W związku z tym ratownik powinien być przygotowany na każdą ewentualność. Niezbędne jest przede wszystkim odpowiednie wyposażenie, a w szczególności ubiór. Ma on zapewniać komfort, wygodę pracy oraz bezpieczeństwo.

To właśnie dlatego do jego cech charakterystycznych należą jaskrawe kolory i elementy odblaskowe. Ich zadaniem jest zapewnienie widoczności nawet podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych. Istotne jest także właściwe oznakowanie – w postaci symbolu ochrony zdrowia lub napisu ratownik medyczny. Informuje ono o pełnionej funkcji.

- R E K L A M A -

Wbrew pozorom w skład odzieży dla ratownika wchodzi wiele elementów, w tym:

– koszulka ratownicza,

- R E K L A M A -

– polar ratowniczy,

– spodnie ratownicze,

– solidne obuwie.

W okresie zimowym koniecznością jest także kurtka ratownicza, czapka oraz rękawiczki.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu odzieży dla ratownika medycznego?

Odzież dla ratownika medycznego musi spełniać określone normy związane z pełnioną funkcją. Podczas jej zakupu, oprócz wyżej wspomnianych kwestii, zwróć więc również uwagę na:

materiał – powinien gwarantować komfort termiczny, chroniąc przed zimnem i przegrzaniem. Stawiaj więc na ubiór zapewniający dobrą cyrkulację powietrza i odprowadzanie wilgoci na zewnątrz. Pożądane jest też, aby odzież była nieprzemakalna;

rozmiar i fason – podczas akcji ratowniczej nic nie może krępować ruchów. Konieczny jest zatem precyzyjny dobór rozmiaru i odpowiednio skrojony fason, który zapewni komfort i swobodę;

jakość wykonania i trwałość – ratownik często ma do czynienia z wieloma niekorzystnymi czynnikami. Wlicza się do nich nie tylko temperatura na zewnątrz, ale również różnorodne substancje czy też przedmioty. Uniform musi więc spełniać normy bezpieczeństwa i higieny pracy, co zapewni ochronę podczas wykonywania obowiązków.

Zgodnie z tymi założeniami odzież dla ratownika medycznego warto kupować tylko i wyłącznie ze sprawdzonych źródeł – takich jak np. e-sklep https://trzypiora.pl. Wówczas możesz mieć pewność, że spełnia ona wszystkie określone normy i wymagania.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: