reklama
reklama

Czym się różni chemia gospodarcza od profesjonalnej?

Wiele osób sprzątanie traktuje jako mało przyjemny obowiązek. Tę czynność ułatwiają jednak środki dedykowane różnych powierzchniom oraz o specjalnym działaniu. Chemię do sprzątania można podzielić na gospodarczą oraz profesjonalną. Sprawdź, czy wiesz, czym różni się jedna od drugiej?

- R E K L A M A -

rofesjonalna chemia – co to takiego?

Chemia profesjonalna to substancje, które produkowane są przede wszystkim z myślą o profesjonalnych firmach sprzątających. Jeśli prowadzisz taki biznes, z pewnością spodoba Ci się internetowa platforma zakupowa MerXu (https://merxu.com/), dzięki której możesz zamówić produkty nie tylko z Polski, ale i z Czech, Estonii, Litwy i Słowacji. Z pewnością znajdziesz produkty, które spełnią wszystkie Twoje wymagania. Chemia profesjonalna ma zupełnie inny skład i stężenie niż gospodarcza. Do stworzenia tego rodzaju środków czystości wykorzystywana jest zaawansowana technologia, co wpływa bezpośrednio na ich skuteczność. Chemia zazwyczaj sprzedawana jest w formie koncentratu, który rozcieńcza się z wodą. Dzięki temu jest ekonomiczna – na pewno starczy Ci na długo. Używanie profesjonalnej chemii często wymaga specjalnego przeszkolenia i wiedzy. Na rynku dostępna jest także specjalna chemia budowlana – https://merxu.com/pl/c/chemia-budowlana-2287ac4a2b06494cbef18c203b8024be/. Znajdziesz tu farby, kleje, rozpuszczalniki, a także środki czystości, które pomogą w sprzątaniu w trakcie i po remoncie.

Czym więc jest chemia gospodarcza?

Chemia gospodarcza (https://merxu.com/pl/c/chemia-gospodarcza-482a495ff5e240aca5a75a583ef0c386/) to środki stosowane głównie w warunkach domowych. Nie są  wystarczająco mocne i wydajne, aby mogły być stosowane w miejscach uczęszczanych przez wiele ludzi takich jak szpitale, szkoły, restauracje, hotele, magazyny czy toalety publiczne. Cechą chemii gospodarczej jest stosunkowo niska cena. Chemia gospodarcza jest nieco słabsza od profesjonalnej, a więc sprzątanie przy jej użyciu może trwać nieco dłużej.

- R E K L A M A -

Podsumowując, środki chemii gospodarczej i profesjonalnej różnią się między sobą stężeniem i substancją czynną. Te pierwsze dedykowane są czyszczeniu powierzchni domowych, zaś drugie – profesjonalnemu sprzątaniu przedsiębiorstw przemysłowych, szpitali, restauracji, hoteli i tym podobnym. Wydajność profesjonalnej chemii z pewnością jest jej ewidentnym plusem, dzięki któremu jej stosowanie w dużych przedsiębiorstwach będzie bardziej ekonomiczne. Na internetowej platformie zakupowej MerXu z pewnością znajdziesz interesujące Cię preparaty, dzięki którym utrzymasz czystość w swojej firmie.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: