reklama
  • Mikołaj Dorożała Sejm

Czytelnik wskazuje na zaniedbane miejsca w Kutnie, magistrat odpowiada [ZDJĘCIA]

Zdjęcia zaniedbanych słupów oświetleniowych oraz chodników zarośniętych chwastami otrzymaliśmy na redakcyjną skrzynkę mailową. Czytelnik sarkastycznie nazywa te obrazki „wizytówkami Kutna”, a o sprawę zapytaliśmy w kutnowskim magistracie.

- R E K L A M A -

– To ma być wizytówka miasta? Zdjęcia mówią wszystko. UM odpowie, że będą wymieniane lampy. OK, tylko że o tym wiemy od półtora roku, a nic się nie dzieje. Lampy tak, ale NIE SŁUPY! UM zajęty jest teraz Zieloną Osią Miasta, ale to nie znaczy, że reszta chodników, skwerów i ulic ma być ciągle zaniedbana. Czy później taki sam los czeka Zieloną Oś? Coś z doświadczenia czuję, że tak. W Internecie można zobaczyć pełno filmików, zrobionych przez obcokrajowców, pokazujących piękne i czyste miejscowości Polski. Kutno nigdy nie znajdzie się w tym gronie pokazywanym. Szkoda. Mamy za to swoje wizytówki – napisał do naszej redakcji jeden z Czytelników.

O komentarz poprosiliśmy Biuro Prasowe Urzędu Miasta Kutno.

- R E K L A M A -

– Na terenie miasta trwa wymiana opraw oświetleniowych, wysięgników i skrzynek oświetlenia ulicznego. Zadanie, na które pozyskaliśmy dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, nie obejmuje wymiany słupów oświetleniowych. Zakres realizowanej inwestycji dotyczy wymiany źródła światła, a nie infrastruktury towarzyszącej w postaci słupów czy okablowania. Jest to koszt niekwalifikowany w ramach tego projektu – informuje Joanna Brylska, kierownik Biura Prasowego Urzędu Miasta Kutno.

I jak dodaje: „Ponadto większość słupów oświetleniowych jest w dobrym stanie, wiele ulic zostało zmodernizowanych łącznie z wymianą słupów. Natomiast są na terenie miasta słupy, choć w dobrym stanie technicznym, ale nie prezentujące się najlepiej. Sukcesywnie poddane zostaną konserwacji lub wymienione na nowe”.

- R E K L A M A -

Dodatkowo oprawy oświetleniowe zostały wymienione w ulicach: Intermodalna, Sklęczkowska, Kasztanowa, częściowo Skłodowska, obecnie trwają prace w ul. Północnej, Akacjowej.

fot. nadesłane przez Czytelnika
fot. nadesłane przez Czytelnika

fot. nadesłane przez Czytelnika
fot. nadesłane przez Czytelnika

fot. nadesłane przez Czytelnika
fot. nadesłane przez Czytelnika

Nie przegap: