Deszcz, wiatr i Ner niestraszne. KS Kutno melduje się w półfinale PP

Piłkarze KS-u Sand-Bus Kutno wygrali na wyjeździe 4-2 z Nerem Poddębice i zapewnili sobie awans do półfinału okręgowego Pucharu Polski.

- R E K L A M A -

Pierwsza połowa to w skrócie prawdziwy grad bramek. Worek z golami rozwiązał w 21. minucie Bartosz Kaczor, który… po błędzie komunikacji z Konradem Reszką skierował futbolówkę do własnej siatki. Gospodarze z prowadzenia cieszy się jednak tylko trzy minuty.

W 24. minucie Maciej Majorowicz sfaulował w polu karnym jednego z kutnian i sędzia podyktował rzut karny oraz pokazał „czerwień” graczowi gospodarzy. Do piłki ustawionej na jedenasty metrze podszedł Grzegorz Brochocki, ale jego strzał obronił bramkarz. Na szczęście w pobliżu znalazł się Michał Cichacki i „dobił” rzut karny, doprowadzając do remisu.

Nie był to jednak koniec emocji. W 31. minucie kolejną niefortunną interwencję zaliczył Bartosz Kaczor, który sfaulował w polu karnym jednego z graczy Neru, a jedenastkę wykorzystał Owczarek. W 40. minucie do festiwalu strzeleckiego dołączył Dominik Dębowski, którzy ładnym technicznym strzałem w długi róg, zdobył gola na 2-2.

Bohaterem drugiej odsłony został, wprowadzony po przerwie Adrian Marcioch. Snajper KS-w 64. i 77. minucie dwukrotnie – po ładnych zespołowych akcjach — wpisał się na listę strzelców i ustalił wynik meczu na 4-2 dla kutnian.

To zasłużona wygrana naszego zespołu. Warto podkreślić, że spotkanie odbywało się w naprawdę trudnych warunkach atmosferycznych, przy padającym deszczu i silnym wietrze – komentuje Paweł Klekowicki, II trener KS-u Kutno.

Ner Poddębice 2-4 KS Sand-Bus Kutno
1-0 21’ Bartosz Kaczor (samobój)
1-1 24’ Michał Cichacki
2-1 31’ Owczarek (rzut karny)
2-2 40’ Dominik Dębowski
2-3 64’ Adrian Marcioch
2-4 77’ Adrian Marcioch

Czerwona kartka: Maciej Majorowicz (Ner, 23 min.)

KS Sand-Bus Kutno: Konrad Reszka – Igor Sobczak (80’ Dorian Skwara), Maciej Kowalczyk, Bartosz Kaczor, Kamil Kobryń (81’ Mateusz Maryniak), Michał Cichacki, Dmitry Petrov, Grzegorz Brochocki (75’ Mariusz Jakubowski), Krystian Marcioch (57’ Adrian Marcioch), Artur Amroziński (62’ Adrian Kralkowski), Dominik Dębowski (46’ Kamil Wielgus).