reklama
reklama

Dla kogo są giełdy długów

Giełdy długów to specjalne rodzaje podmiotów działające na podstawie określonych przepisów (prawo rejestracji informacji gospodarczych), które pozwalają na zbycie w drodze przelewu wierzytelności swoich długów. W dzisiejszym artykule odpowiadamy na pytanie, dla kogo są giełdy długów? Zawarta w nim wiedza pomoże podjąć decyzję odnośnie do przekazania swoich wierzytelności za pośrednictwem giełdy długów.

Giełda długów — co to takiego i jak działa?

Giełda długów (zamiennie: giełda wierzytelności) to instytucja, która może być prowadzona zgodnie z prawem odnośnie do rejestrów informacji gospodarczych. Dzięki tego rodzaju podmiotom możliwe jest przelewanie wierzytelności swoich długów. Na giełdzie długów możliwe jest wystawienie na sprzedaż swoich wierzytelności.

- R E K L A M A -

Omawiane rozwiązanie wiąże się z szeroką liczbą korzyści w szczególności dla tych przedsiębiorców, którzy mają spore problemy z uzyskaniem wierzytelności od swoich dłużników. Dodatkowo wizja wystawienia długu na giełdzie wierzytelności może być skutecznym sposobem na zmobilizowanie kontrahenta do opłacenia wszystkich swoich zaległości finansowych. Nikt przecież nie chce, aby informacje o jego długach wyszły na światło dzienne.

Jak funkcjonują giełdy długów w Polsce?

W giełdzie długów funkcjonują specjalne katalogi wierzytelności wystawionych na sprzedaż. Każda osoba posiadają konto na giełdzie długów posiada prawo do umieszczenia na niej informacji odnośnie swojego dłużnika oraz kwoty, którą jest on winien.

- R E K L A M A -

Ponadto, osoba wystawiająca wierzytelność na giełdzie musi również dokładnie określić, za jaką kwotę chciałaby spłacić swoją wierzytelność. Należy pamiętać o jednej, niezwykle istotnej zasadzie. Mianowicie: chodzi o to, że kwota sprzedaży długu powinna być mniejsza od kwoty, którą powinien spłacić dłużnik.

Na wielu giełdach niejednokrotnie swoje oferty wystawiają podmioty zajmujące się wykupowaniem długów na szeroką skalę. Mowa tutaj oczywiście o kancelariach prawniczych czy firmach windykacyjnych. Długi mogą być również kupione przez innego przedsiębiorcę.

- R E K L A M A -

W ten sposób możliwe jest odzyskanie choćby części swoich pieniędzy bez konieczności oczekiwania, aż dłużnik zechce oddać swój dług w całości. Jest to niezwykle atrakcyjne rozwiązanie szczególnie wtedy, gdy dany właściciel firmy musi szczególną uwagę zwracać na zachowanie płynności finansowej w swoim przedsiębiorstwie.

Problem z głowy, pieniądze na koncie

Fakt sprzedaży długu na giełdzie długów sprawia również, że wierzyciel nie musi już wykonywać swoich dotychczasowych obowiązków związanych z odzyskiwaniem długu. Mowa tutaj o realizowaniu czynności takich jak wysyłanie monitów i upomnień mających na celu uzyskanie zwrotu pieniędzy od dłużnika, wysyłanie wezwań do zapłaty czy działanie w sprawie uruchomienia procesu sądowego.

Decydując się na skorzystanie z usług giełdy długów, uzyskujemy całą masę korzyści. Każdy przedsiębiorca, który bezskutecznie próbował do tej pory odzyskać swoje należności, powinien zdecydować się na giełdę długów.

Więcej informacji znajdziesz na https://www.system3000.pl/

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: