Dlaczego C++ jest świetny dla początkujących?

Język C++ to jeden z najpopularniejszych kompilowanych języków programowania. Wywodzi się on bezpośrednio z języka C, aczkolwiek ma z nim niewiele wspólnego. Przez wielu programistów jest on określany jako język niskopoziomowy. Co to oznacza? W praktyce, ma on bardzo dużo wspólnego z językiem binarnym, co znacznie utrudnia pisanie aplikacji, ale jednocześnie – znacznie zwiększa możliwości programistyczne.

- R E K L A M A -

Język C++ opiera się głównie na algorytmach, pamięci operacyjnej, a także sprawach technicznych. Charakterystyka C++ może być szczególnie interesująca dla tych osób, które znają się na sprzęcie oraz algorytmach. Wśród specjalistów panują bardzo zróżnicowane opinie, dotyczące tego, czy warto swoją przygodę z programowaniem rozpoczynać od C++. Z jednej strony, można poznać „wnętrze komputera”, a także zrozumieć podstawowe zasady, a z drugiej strony łatwo się zniechęcić lub zrezygnować, ze względu na skokowo rosnący poziom trudności („easy to learn, hard to master”). W przypadku programowania w tym języku trzeba określić, ile pamięci ma zająć dany element, dlatego w tym wypadku potrzebna jest szersza wiedza informatyczna. Oznacza to, że programista ma nie tylko wiedzieć, jak napisać sam kod, ale znać także inne elementy, związane z tym, co może dziać się w komputerze w danej sytuacji.
Programiści, zauważają wiele zalet tego języka. Przede wszystkim jest on popularny, przez co łatwo znaleźć pracę z C++. Dzięki tej popularności zapewnione jest stałe wsparcie w ramach for internetowych, kursów czy bootcampów. Ponadto, inne języki programowania, na przykład Java, są oparte na C++. Przykładowo, w obu językach istnieją klasy oraz potrzeba definiowania obiektów. Warto zaznaczyć, że do kodu stworzonego w C++ konieczne są kompilatory, dzięki którym procesor w komputerze jest w stanie je odczytać. Jest to typ kodowania polecany osobom początkującym z racji na stosunkowo niski próg wejścia, natomiast problematyczne staje się samodzielne rozwiązywanie problemów i nauka w zaciszu domowym. W przypadku osób zaawansowanych, C++ może być interesującym urozmaiceniem, a także świetną szansą na znalezienie dobrej pracy. Warto jednak pamiętać o tym, że stworzenie zadowalającego kodu w C++ wymaga sporo wysiłku i jest czasochłonne.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: