reklama
reklama
reklama
reklama

Dlaczego warto dbać o zdrowy uśmiech u stomatologa od najmłodszych lat?

Istnieje wiele ważnych powodów, dla których należy dbać o zdrowe zęby oraz ich piękny i naturalny wygląd. Najważniejsze jest oczywiście to, że higiena jamy ustnej ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. Systematyczne wizyty u stomatologa pozwalają utrzymać zęby i dziąsła w jak najlepszej kondycji. Zdrowe zęby pozwalają również szeroko się uśmiechać i mieć wysoką samoocenę. Ludzie dbający o swoje zęby wyglądają bardzo atrakcyjne. Natomiast kiedy będziemy zaniedbywać ich czyszczenie czy wizyty u dentysty, to niestety mogą szpecić naszą twarz i powodować dyskomfort.

- R E K L A M A -

Jak we właściwy sposób dbać o zęby?

Codzienne szczotkowanie zębów to podstawowe czynności, które pozwalają zachować zdrowy i piękny uśmiech. Jednak w wielu przypadkach samo szczotkowanie może nie wystarczyć. Nawet jeżeli mamy zdrowe zęby, to i tak powinniśmy przynajmniej 2 razy w roku odwiedzić stomatologa czy udać się z maluchem do dentysty dziecięcego.

Małe dzieci już od najmłodszych lat powinny posiadać swoją własną, miękką szczoteczka, która przeznaczona jest specjalnie dla nich. Bardzo ważne jest również to aby przyzwyczajać malucha do wizyty u dentysty, aby przede wszystkim się nie bał, ale również, aby w przyszłości sam wykonywał badania kontrolne i podejmował się leczenia chorych zębów.

- R E K L A M A -

W czym pomoże nam dentysta?

U stomatologa będziemy mogli nie tylko wyleczyć się z próchnicy, ponieważ oferują oni bardzo szeroki zakres różnych usług, takich jak lakierowanie zębów czy lakowanie. Bardzo często możemy również zostać odesłani do kolejnego lekarza, którego specjalizacją jest ortodoncja albo jeszcze innego, który wykonuje implanty.

Wiele osób w obecnych czasach zainteresowanych jest np. wybielaniem, co można wykonać profesjonalnie właśnie w gabinecie dentystycznym. Niektórzy również decydują się na wyprostowanie zgryzu poprzez założenie stałego lub ruchomego aparatu na zęby. Należy pamiętać, że wizyty u dentysty powinny być systematyczne, ponieważ tylko to pozwoli szybko wykryć stany zapalne, próchnicę czy wady zgryzu.

- R E K L A M A -

Jakie są przyczyny powstawania próchnicy nazębnej?

W naszej jamie ustnej każdego dnia występuje wiele różnego rodzaju bakterii. Oczywiście nie wszystkie są szkodliwe, ale niektóre z nich mogą przyczyniać się do powstawania próchnicy nazębnej.

Niestety, ale próchnica dotyka najwięcej osób na całym świecie, zarówno dorosłych, jak i dzieci. Powoduje rozpadanie się twardych tkanek zęba i odwapnianie.

Jeżeli więc zauważymy jakiekolwiek zmiany w wyglądzie na naszych zębach, typu jasne czy żółte plamki to warto jak najszybciej skontaktować się z dentystą, który pomoże zapobiec w rozwijaniu się próchnicy. Żeby jej uniknąć, należy zachować odpowiednią higienę jamy ustnej, ale również umiarkowanie w spożywaniu słodyczy, które mają negatywny wpływ na zdrowie naszych zębów.

Jak wybrać dobrego dentystę?

Obecnie w naszym kraju, jak i za granicą mamy wielu lekarzy zajmujących się leczeniem zębów. Warto na początek zorientować się, czy będziemy mogli w gabinecie stomatologicznym skorzystać z tych usług, które nas najbardziej interesują. Dobrze jest mieć swojego stałego dentystę, do którego można będzie się zawsze zgłosić, zwłaszcza w przypadku gdy odczuwamy bolesny ból zęba i potrzebujemy umówić się na wizytę jak najszybciej.

Z maluchem należy się wybrać do dentysty dziecięcego, który nie tylko pomoże wyleczyć wszelkie problemy z zębami, ale również nauczy, dlaczego warto dbać o zdrowy uśmiech już od najmłodszych lat. Przekaże odpowiednią wiedzę zarówno dorosłym, jak i dzieciom, aby każdy mógł prawidłowo dbać codziennie o właściwą higienę jamy ustnej, co pomoże zapobiegać próchnicy, choroby miazgi zębowej, stanom zapalnym czy ekstrakcji zębów.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: