Wiadomości KutnoKutnoDlaczego zimą rowery nie są chowane? Prezydent odpowiada radnej

Dlaczego zimą rowery nie są chowane? Prezydent odpowiada radnej

Prezydent Kutna odpowiedział radnej Beacie Włodarczyk na interpelację dotyczącą zimowego utrzymania rowerów w naszym mieście. Radna pytała między innymi dlaczego jednoślady nie są chowane na czas zimowy.

- Reklama -

– Zgłosili się mieszkańcy zaniepokojeni stanem rowerów miejskich. Niektóre części są zardzewiałe i rowery skrzypią przy jeździe. Z relacji ludzi, którzy pracują w innych miastach np. Warszawa czy Łódź – rowery zabierane są na czas zimowy. Dlaczego w Kutnie nie ma takiego zwyczaju? Przecież każdy z nas posiadający rowery, zabezpiecza je na ten czas.  – napisała w interpelacji radna Beata Włodarczyk.

- Reklama -

Dziś, w poniedziałek 20 stycznia odpowiedzi na pytania udzielił prezydent Kutna.

reklama

Pragnę wyjaśnić, że charakter projektu pn. „Integracja różnych systemów transportu zbiorowego poprzez rozbudowę węzłów przesiadkowych w województwie łódzkim” oraz zastosowanie nowej generacji rozwiązań technicznych wyposażenia rowerów, umożliwiają całoroczne funkcjonowanie wypożyczalni – tłumaczy Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna.

- Reklama -

Jak się okazuje umowa zawarta pomiędzy Województwem Łódzkim, będącym Liderem, a firmą NB Serwis Sp. z o.o. jako wykonawcą, zawiera szczegółowe zapisy obejmujące zakres gwarancji i kar umownych, które dotyczą wszystkich elementów Systemu Wypożyczalni Rowerów.

Serwis na bieżąco monitoruje i w miarę potrzeb usuwa, w ramach świadczonego przez Wykonawcę serwisu, zgłaszane i zauważone usterki (np. wymiana wsporników kierownicy). Wszystkie te działania objęte są umową i generują dodatkowych opłat za konserwację i serwis.

W uzupełnieniu chciałbym zaznaczyć, że przedmiotem zamówienia publicznego, w ramach zadania dofinansowanego ze środków UE, jest między innymi zapewnienie funkcjonowania systemu przez cały rok. Przyjęcie takiego rozwiązania ma na celu ograniczenie kosztów logistyki i magazynowania oraz pozwala na korzystanie z rowerów, w każdych dogodnych warunkach atmosferycznych – wyjaśnia prezydent Burzyński.

reklama

W odpowiedzi na interpelację radnej Włodarczyk, do odpowiedzi załączono pismo z NB Serwis sp. z o.o, w którym znajduje się informacja o dokonaniu przez firmę zabezpieczenia na okres zimowy tj. od 1 listopada stacji napraw rowerów. Ponadto rowery zostały przygotowane do działań w nieprzyjaznych warunkach pogodowych w okresie zimowym.

Radna Włodarczyk pytała również o zainteresowanie kutnian wypożyczaniem rowerów. W tym miejscu można znaleźć dokładne dane od listopada 2018.

reklama

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: