reklama

Do Kutna wciąż nie dotarł węgiel. Prezydent Burzyński: „To nie jest wina UM Kutno”

Niestety nie mam dla Państwa dobrych informacji. Miasto Kutno nadal nie otrzymało węgla do dystrybucji w ramach preferencyjnego zakupu – informuje prezydent Miasta Róż Zbigniew Burzyński. Dziś wydany został oficjalny komunikat w tej sprawie.

- R E K L A M A -

Kutnowski magistrat opublikował dziś komunikat prezydenta Kutna w sprawie problemów z dostępnością węgla. Jak wygląda sytuacja?

— Niestety nie mam dla Państwa dobrych informacji. Miasto Kutno nadal nie otrzymało węgla do dystrybucji w ramach preferencyjnego zakupu. Pragnę podkreślić, że nie jest to wina Kutna, ani urzędu miasta. Dopełniliśmy niezbędne formalności wynikające z przepisów. Mimo to, napotykamy wiele problemów, które sami rozwiązujemy na bieżąco — mówi prezydent Kutna Zbigniew Burzyński.

- R E K L A M A -

Jak dodaje włodarz Miasta Róż, „w ubiegły czwartek UM Kutno dostało informację, że Kwalifikowany Dostawca Węgla w Nowym Gaju nie jest w stanie obsłużyć naszego samorządu”.

— Natychmiast rozpoczęliśmy starania o to, by kupić węgiel prosto z kopalni. Zmuszeni byliśmy do ponownego złożenia do spółki węglowej zapotrzebowania mieszkańców. Obecnie od kilku dni czekamy na wyznaczenie terminu odbioru zamówienia. To wszystko wydłuża czas transportu węgla do naszego miasta. O wszystkim poinformowałem również wojewodę łódzkiego, który ma rozmawiać o tej sytuacji w ministerstwie — dodaje Burzyński.

- R E K L A M A -

Wpłaty na zakup węgla będą przyjmowane dopiero po faktycznym przetransportowaniu węgla do Kutna, o czym magistrat ma niezwłocznie poinformować.

— Drodzy Państwo prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość, bo naprawdę robimy, co tylko możemy, aby sprowadzić węgiel do Kutna. Działamy zgodnie z rządowymi wytycznymi i mechanizmami, które mają swoje wady. Przykre jest to, że w tej sytuacji najbardziej poszkodowani są mieszkańcy, a my nie możemy nic z tym zrobić — mówi prezydent Kutna.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: