Do szpitala dotarł specjalny transport. „Musimy być przygotowani na kolejną falę pandemii”

Aż 540 000 par rękawiczek ochronnych w kilku rozmiarach trafiło do Kutnowski Szpital Samorządowy im. dr A. Troczewskiego. To element przygotowań do ewentualnej IV fali pandemii koronawirusa.

- poniżej dalsza część artykułu -

W tej sprawie zabrał głos Starosta Kutnowski Daniel Kowalik. „Z powodu wzrastającej liczby zakażeń musimy być przygotowani na ewentualną kolejną falę pandemii wirusa COVID-19. Personel szpitala jest w szczególności narażony na zakażenie koronawirusem. Dziękujemy za przekazany dar Marszałkowi Województwa Łódzkiego, który z pewnością pomoże zahamować rozwijającą się epidemię. Pamiętajmy o zakrywaniu ust i nosa. Wszystkich dotąd niezaszczepionych zachęcam do szczepień przeciwko wirusowi” – mówi starosta.

- poniżej dalsza część artykułu -

Transport udało się zrealizować dzięki Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie.

Przypomnijmy, w związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem w kraju, władze szpitala zdecydowały się na wprowadzenie restrykcji dotyczących wstępu do lecznicy.

- poniżej dalsza część artykułu -

„Od 13 września w godzinach najbardziej nasilonego ruchu, czyli od poniedziałku do piątku w godz. 7-14, każda osoba wchodząca na teren szpitala zostanie poddana badaniu temperatury. Ponadto zaleca się, aby osoby wchodzące do lecznicy miały maseczkę ochronną zasłaniającą usta i nos” – komentuje Bartosz Serenda z Kutnowskiego Szpitala Samorządowego.

reklama

Ostatnio dodane:

reklama

reklama