Do wakacji powstanie nowoczesny kompleks? Przy SP 9 praca wre [ZDJĘCIA]

Niedawno informowaliśmy, jak przebiega realizacja „Zielonej Osi”, a teraz zaglądamy na teren budowy kolejnej dużej miejskiej inwestycji. Jak postępują prace związane z modernizacją kompleksu sportowego na terenie Szkoły Podstawowej nr 9?

- R E K L A M A -

Mimo zimowej aury, prace przy „Dziewiątce” idą w najlepsze. Na ten moment wykonano już koryto boiska i bieżni, zakończono także budowę kanalizacji deszczowej. Wykonano drenaż boiska, który został wpięty do kanalizacji deszczowej. Aktualnie trwa układanie warstwy konstrukcyjnej z kruszywa.

Po zakończeniu zadania, uczniowie i mieszkańcy będą mieć do dyspozycji nowoczesny kompleks sportowy, na którym będzie można trenować kilkanaście dyscyplin sportowych. Dotychczasowy plac do gry zastąpi nowoczesne boisko ze sztuczną nawierzchnią z nowymi bramkami, piłkochwytami i wyznaczonymi liniami do różnego rodzaju gier zespołowych. Wytyczone będzie m.in. boisko do baseballu, do którego zakupione będą także specjalne tunele treningowe.

- R E K L A M A -

Dodatkowo powstać ma boisko do siatkówki plażowej oraz miejsce do gry w badmintona. Ponadto przebudowane będą tartanowe bieżnie: sześciotorowa, prosta o długości 110 metrów i czterotorowa, okrężna o długości ponad 330 metrów. Do tego będą też miejsca do skoku w dal i trójskoku. Powstanie miejsce do trenowania skoku w wzwyż oraz pchnięcia kulą. Na terenie kompleksu ustawione zostaną stoły do gry w tenisa stołowego, zainstalowane zostaną nowe ławki, a całość będzie oczywiście odpowiednio oświetlona.

– Rozbudowa infrastruktury sportowej będzie służyć zarówno wychowankom największej placówki oświatowej w mieście jak i mieszkańcom. Obiekt będzie bowiem otwarty dla wszystkich trenujących. Trzymamy kciuki, żeby inwestycja zakończyła się jak najszybciej i żeby mieszkańcy mogli skorzystać z nowego obiektu jeszcze podczas tegorocznych wakacji – komentuje Kamil Klimaszewski z biura prasowego Urzędu Miasta Kutno.

- R E K L A M A -

Warto podkreślić, że Miasto Kutno zapłaci za inwestycję prawie 6 500 000 złotych, a 5 000 000 złotych to pieniądze z pozyskanego dofinansowania.- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: