Dobre starty kutnowskich lekkoatletów w Spale [ZDJĘCIA]

W minioną sobotę w Spale na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Młodzików U 16, połączone z Ogólnopolskim Mityngiem Lekkoatletycznym. W imprezie wystartowała kilkunastoosobowa grupa lekkoatletów Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” Kutno.

- R E K L A M A -

Wśród młodzików bardzo dobrze wypadła Julia Karasiewicz, która została podwójną wicemistrzynią województwa łódzkiego. Srebrne medale kutnowska zawodniczka zdobyła w biegu na 60 m ppł. I w skoku wzwyż. W biegu płotkarskim w finale uzyskała 9,72s i przegrała ze zwyciężczynią o 0,09 s. Wynik ten jest nowym rekordem życiowym zawodniczki. W drugiej swej konkurencji-skoku wzwyż do srebrnego medalu wystarczyło 143 cm.

Startująca w tej samej konkurencji, młodsza koleżanka naszej medalistki Patrycja Wojciechowska skokiem na 138 cm wywalczyła czwarte miejsce. Jest to oficjalny, halowy rekord naszej młodej zawodniczki. Drugi rekord Patrycja ustanowiła w biegu płaskim na 60 m, przebiegając w czasie 8,91 s. Wynik ten nie starczył jednak do wąskiego finału i kutnowska zawodniczka została sklasyfikowana na 13 miejscu.

- R E K L A M A -

Bardzo dobrze zaprezentował się kolega z rocznika Partycji – Jan Osiecki, który w skoku w dal wynikiem 5,11 m ustanowił rekord życiowy i wywalczył siódme miejsce. Janek ustanowił jeszcze jeden rekord życiowy w biegu na 60 m z czasem 8,32 s.

W mistrzostwach młodzików startowała jeszcze Marlena Humeniuk, która skoczyła wzwyż 123 cm i przebiegła dystans 60 m w czasie 9,37 s (rekord życiowy zawodniczki).

- R E K L A M A -

Poza konkursem w biegu na 60 m, startowała pięcioosobowa grupa młodszych koleżanek i kolegów naszych młodzików. Uzyskali bardzo dobre wyniki, poparte rekordami życiowymi; – Franciszek Lewański 9,53 s,

Marta Obielska 9,19 s

Blanka Gens 9,21 s

Lena Szafrańska 9,61 s

Iga Kowalik 9,32 s.

W mityngu dla starszych lekkoatletów startowała także ośmioosobowa grupa juniorów młodszych i juniorów z „Dziewiątki”. Najbardziej wartościowe wyniki uzyskała dwójka naszych czołowych wieloboistów;

Julia Tulińska (juniorka), która ustanowiła dwa rekordy życiowe; w skoku wzwyż, wynikiem 153 cm i w biegu na 60 m ppł. wynikiem 9,53 s,

Kornel Grzelak (junior), który w skoku w dal ustanowił rekord życiowy, skokiem na 6,39 m, natomiast w skoku o tyczce uzyskał 2.80 m. Pozostałe wyniki naszych starszych lekkoatletów; – Michał Michalak (junior)-2,60 m w skoku o tyczce o 168 cm w skoku wzwyż,

Sandra Gałaj (juniorka młodsza)-148 cm w skoku wzwyż.

Agnieszka Bryszewska (juniorka młodsza)-8,87 s w biegu na 60 m,

Weronika Wikińska ( juniorka młodsza)-9,23 s w biegu na 60m,

Zuzanna Wiśniewska (juniorka młodsza)-8,64 s w biegu na 60 m.

– Za sprawą Julii Karasiewicz wykorzystaliśmy obydwie szanse medalowe jakie mieliśmy w mistrzostwach młodzików. Pozostali młodzicy, będący młodszymi w tej kategorii wiekowej uzyskali kilka wartościowych wyników, które pozwalają za rok myśleć o miejscach medalowych. Starsi zawodnicy, walczący o awans do mistrzostw kraju zanotowali dobry start . Wyniki Julii Tulińskiej i Kornela Grzelaka pozwalają optymistycznie myśleć o starcie wielobojowych podczas Halowych Mistrzostw Polski – podsumował starty zawodników UKS trener Jacek Kudła.

g

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: