reklama
reklama

Dobre wieści dla powiatu kutnowskiego. Te drogi będą wyremontowane

Szykują się duże inwestycje dróg powiatowych przy rządowym wsparciu w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Jak informuje Starostwo Powiatowe w Kutnie, zrealizowane będą przedsięwzięcia warte blisko 2,5 mln złotych.

Premier ogłosił dziś wyniki kolejnego naboru dla gmin i powiatów w całej Polsce. To w sumie 2,7 mld zł na nowe i odnowione drogi lokalne o łącznej długości 3,9 tys. km. W 2022 roku samorządy województwa łódzkiego otrzymają 152,8 mln zł na remont i budowę nowych dróg.

- R E K L A M A -

Wśród inwestycji, jaka otrzymanie rządowe wsparcie jest remont dróg powiatowych, które podlegają pod Starostwo Powiatowe w Kutnie. Na zadanie „Remont dróg powiatowych: nr 2172E Nowe – Marynin – Zalesie – Opiesin – Kurza Jama – Grabów – Nagórki na odcinku od km 0+000 do km 2+828 oraz nr 2133E st. kolej. Strzelce Kujawskie – Strzelce – Oporów na odcinku od km 3+420 do km 7+980” przewidziano 1 248 380,00 złotych dofinansowania, a cała inwestycja ma pochłonąć 2 496 760,00 złotych.

– Bardzo cieszę się, że wyremontowana zostanie droga między innymi z Nowego do Marynina. Na tę inwestycję mieszkańcy czekali bardzo długo, ale udało się. Dziękuję premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za wsparcie – komentuje Tomasz Walczewski, członek zarządu powiatu kutnowskiego.

- R E K L A M A -

Zadowolenia z ogłoszonych wyników naboru nie kryje także starosta Daniel Kowalik, który podkreśla, że to kolejne rządowe wsparcie dla powiatu kutnowskiego.

„Kolejne dofinansowane dla gmin i powiatów mojego okręgu w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Chciałbym przede wszystkim podziękować Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu i Pracownikom KPRM-u. Samorządowcom życzę pomyślnych przetargów i szybkich i sprawnych realizacji inwestycji” – skomentował z kolei w mediach społecznościowych senator Przemysław Błaszczyk.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: