Dobry materac we Włocławku – jak dobrać odpowiedni?

Kto z nas nie marzy o tym, by rano wstać z łóżka, nie czując zmęczenia? Statystycznie bowiem nawet co drugi Polak cierpi na problemy ze snem. O dziwo również, wpływa na to nie tylko stres, ale również i źle dobrany materac. To właśnie ten czynnik sprawia, że rano czujemy się wyspani i w pełni sił. Jeżeli jednak budząc się rano, dalej odczuwasz zmęczenie – jest to pierwsza oznaka tego, że musisz coś zmienić. Jak więc zatem dobrać odpowiedni dla siebie materac? Poniżej znajdziesz kilka przydatnych wskazówek!

- R E K L A M A -

Krok 1 – dopasuj poziom twardości

Twardość materaca to jeden z podstawowych czynników, który wpływa na nasz komfort. Zarówno zbyt miękki, jak i za bardzo twardy, może wywołać nieodwracalne szkody. W najgorszym wypadku nawet poważny uszczerbek na zdrowiu. Więcej informacji na ten temat możesz znaleźć na: Włocławek materac na Materacewloclawek.eu. To właśnie tam specjaliści od materacy, opisali m.in. skalę twardości materacy Hilding. Producent ten stosuje 4-stopniową skalę z oznaczeniami takimi jak:

  • H1 – modele miękkie, przeznaczone dla osób o wadze do 60 kg;
  • H2 – modele średnio-miękkie, dla wszystkich, którzy ważą pomiędzy 60 a 80 kg;
  • H3 – modele średnio-twarde, stworzone z myślą o osobach ważących, których waga to 80-100 kg;
  • H4 – modele twarde, przeznaczone dla osób powyżej 100 kg.

Dla tych, którzy lubią eksperymentować z różnymi poziomami twardości, marka Hilding stworzyła również specjalną linię materacy dwustronnych. Dodatkowe informacje na ten temat możesz również znaleźć na stronie Tarnów materac na Materacetarnow.

- R E K L A M A -
Krok 1 – dopasuj poziom twardości

Krok 2 – materac dla singla vs. dla pary

Niestety prawdą jest, że o wiele łatwiej jest dobrać materac dla 1 osoby, niż dla pary. Przyczyna tego tkwi bowiem w zróżnicowanych gustach oraz wadze osób. Jeżeli zdania w tej kwestii są podzielone – mamy do dyspozycji 2 możliwe opcje. Pierwszą z nich jest zakup 2 różnych materacy. Rozwiązanie te ma jednak jedną dość istotną wadę. Na linki styku 2 materacy powstanie bowiem strefa powodująca poczucie dyskomfortu. Dlatego też lepszym rozwiązaniem może okazać się zakup modelu o 7 strefach twardości – takiego jak materac Hilding Dance. Produkt ten zapewni parze spokojnego snu oraz komfortu na najwyższym poziomie.

Krok 3 – wybór rodzaju wypełnienia

Od wielu lat w Polsce ogromnym powodzeniem cieszą się modele sprężynowe oraz piankowe – w związku z tym znajdziemy je również w ofercie Hilding. Producent ten wzbogacił swoją ofertę także o supernowoczesne materace hybrydowe, które stanowią udaną kombinację tych dwóch poprzednich (tak jak m.in. Hilding Electro. Jeżeli jednak cierpisz na alergie – najlepszym wyborem będzie zakup materaca lateksowego (np. Hilding Melody). Są bardzo wygodne oraz nie gromadzą roztoczy czy innych zarazków. Modele te doskonale dostosowują się do krzywizn sylwetki. Osobom, które w nocy marzną lub doznają przegrzania, zaleca się natomiast wybór modeli wysokoelastycznych, takich jak Hilding Boogie. Jeżeli jednak zależy Ci na tym, by pozbyć się uporczywych bólów w kręgosłupie i stawach – powinieneś wybrać model sprężynowy – multipocket (np. Hilding Makarena) lub Pocket Plus (np. Hilding Lambada). 

- R E K L A M A -

Krok 4 – zakup pokrowca

Wydawać by się to mogło zupełnie zbędne, aczkolwiek okazuje się, że pokrowce posiadają wiele zalet. Przede wszystkim pozwalają one na utrzymanie lepszej czystości. Stosując je, zabezpieczamy powierzchnię materaca również przed przykrym zapachem bądź plamami, które mogą się na nim osadzać. Wystarczy bowiem zdjąć pokrowiec i wyprać go w pralce, co podniesie poziom higieny. Za pomocą materaca można również zmienić poziom twardości wcześniej zakupionego sprzętu. Dzięki swoim właściwościom pokrowce korzystnie wpływają także na wydłużenie żywotności używanych materacy.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: