reklama
reklama

Dodatkowy milion złotych na samochody w WORD Kutno

Sześć samochodów i trzy motocykle będą na początek na wyposażeniu kutnowskiego oddziału WORD. Na ostatniej sesji Sejmiku radni wojewódzcy uchwalili dotację celową w wysokości 974 570 zł z przeznaczeniem dla WORD w Łodzi, którego jeden z oddziałów będzie funkcjonował w Kutnie.

- R E K L A M A -

Jakiej marki pojazdy będą używane w Kutnie okaże się w przetargu, który zostanie ogłoszony w WORD w Łodzi. Wiadomo, że rodzaje i moc pojazdów będą dostosowane do wymogów związanych z poszczególnymi kategoriami tzn. AM, A1, A2, A, B, B1.

― Uchwała Sejmiku zostanie w tym miesiącu wykonana poprzez umowę o dotację, którą obecnie procedujemy w ramach Urzędu Marszałkowskiego ― powiedział Rafał Jóźwiak, dyrektor Departamentu Infrastruktury UM Województwa Łódzkiego.

- R E K L A M A -

― Zgodnie z ustawą Prawo o ruchu drogowym umowę dotacji zawrze Marszałek Województwa z dyrektorem WORD w Łodzi. Zakup samochodów, motocykli i 20 komputerów m.in. niezbędnych do przeprowadzenia egzaminów teoretycznych w Kutnie będzie sfinalizowany bez zwłoki, gdyż dyrektor WORD Piotr Romek przewiduje pierwsze egzaminy na prawo jazdy w Kutnie na grudzień 2024 rok ― dodał dyrektor Rafał Jóźwiak.

Od lewej: Piotr Romek, dyrektor WORD w Łodzi i Rafał Jóźwiak, dyrektor Departamentu Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: