reklama
reklama
reklama
PanoramaKutna.plRegionDofinansowania dla sołectw z gminy Kutno. Będą ciekawe inwestycje!

Dofinansowania dla sołectw z gminy Kutno. Będą ciekawe inwestycje!

Władze Gminy Kutno informują, że kolejne projekty przygotowane przez sołectwa z terenu Gminy Kutno znalazły się na liście zadań rekomendowanych do dofinansowania z budżetu Województwa Łódzkiego. Przewidziano ciekawe inwestycje.

- R E K L A M A -

Kwotą 100 000,00 zł dofinansowany zostanie projekt sołectwa Sieraków, gdzie planuje się budowę świetlicy wiejskiej. Projekt realizowany będzie w ramach programu „Infrastruktura sołecka na plus”

Natomiast sołectwa Gnojno, Komadzyn, Leszczynek oraz Strzegocin będą realizowały swoje pomysły w ramach tzw. małych projektów na terenach wiejskich — program „Sołectwo na plus”.

- R E K L A M A -

W Gnojnie zaplanowano remont kapliczki, w Komadzynie zakupiona zostanie i zamontowana altana przy świetlicy wiejskiej, w Leszczynku doposażona zostanie kuchnia przy strażnicy OSP, zaś w Strzegocinie zagospodarowany zostanie teren przy strażnicy OSP. Łączna kwota dotacji dla Gminy na te zadania to 42 000,00 zł.

— Projekty powstały z inicjatywy i przy dużym udziale sołtysów oraz mieszkańców gminy w odpowiedzi na ogłoszone nabory wniosków. Gratuluję pomysłów i dziękujemy wnioskodawcom za zaangażowanie — mówi Wójt Gminy Kutno Justyna Jasińska.

Źródło: Gmina Kutno

Nie przegap: