reklama
reklama

Doktor z Wietnamu pomoże uchodźcom z Ukrainy trafiającym do naszego powiatu

Dr Nguyễn Duy Cường z Wietnamu zobowiązał się udzielić pomocy rzeczowej dla mieszkańców Ukrainy znajdujących się na terenie powiatu kutnowskiego. Zakupiony asortyment zasili m.in. tworzone punkty wsparcia uchodźców.

– Zakupiony sprzęt kwatermistrzowski zasili tworzone punkty relokacji uchodźców z Ukrainy. Po raz kolejny dr Nguyễn Duy Cường udowodnił że jego dobre serce i chęć pomagania ma wymiar ponadnarodowy za co mu bardzo z całego serca dziękuje – mówi starosta kutnowski Daniel Kowalik.

- R E K L A M A -

–Myślę, że moim obywatelskim obowiązkiem jest niesienie pomocy uchodźcom z Ukrainy. Od dłuższego czasu mieszkam w Polsce i nie wyobrażam sobie, abym aktywnie nie wspierał spraw bliskich Polakom. Niech żyje Polska, niech żyje wolna Ukraina! – dodaje dr Nguyễn Duy Cường.

O Nguyễn Duy Cường’u, wietnamskim milionerze i doktorze, w powiecie kutnowskim głośno zrobiło się w marcu 2020, gdy podczas pandemii koronawirusa wsparł kutnowski szpital. Przekazał sprzęt medyczny mający pomóc dzieciom na oddziale pediatrycznym oraz chorym na koronawirusa.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: