Domowe miejsce pracy i nauki? Postaw na biurko z regulacją wysokości

Obijasz sobie nogi o stelaż biurka? Masz poczucie niewygody, korzystając z tego biurowego mebla? A może właśnie kupujesz biurko dla dziecka i zastanawiasz się, jak szybko trzeba będzie je wymieniać na nowe, bo uczeń podrośnie? Na wszystkie te problemy i wątpliwości możesz znaleźć jedną odpowiedź: biurko z regulacją wysokości, które sprawi, że każdy, kto zasiądzie przy tym konkretnym meblu, będzie mógł dopasować je do swoich potrzeb.

- R E K L A M A -

Biurko z regulacją wysokości — dlaczego to takie ważne?

Wysokość blatu, jego dopasowanie do krzesła biurowego, a przede wszystkim wzrostu konkretnego użytkownika ma ogromne znaczenie dla zdrowia i naszej postawy. Zanim zaczniesz się zastanawiać, czy kupić biurko z blatem z płyty meblowej czy wykonanym z litego drewna, zwróć uwagę na ofertę biurek regulowanych. Estetyka jest oczywiście ważna, natomiast to nie kolor blatu czy stelaż premium w wyjątkowym kolorze odpowiadają za naszą wygodę, a dopasowanie ustawienia biurka do indywidualnych potrzeb. Biurka z regulowaną wysokością:

  • tworzą idealne miejsca do pracy dla wszystkich, ceniących sobie komfort,
  • pozwalają dopasować ustawienie biurka do wzrostu użytkownika, a tym samym wpływają na przyjmowanie odpowiedniej postawy w trakcie pracy,
  • stwarzają szansę na wygodną pracę, dłuższy czas koncentracji i skupienia, efektywniejsze działanie, 
  • umożliwiając dopasowanie biurka do indywidualnych potrzeb niezależnie od tego, ile osób korzysta z jednego biurka, 
  • niwelują problem bólu kręgosłupa, do którego często doprowadza siedząca praca, 
  • pozwalają efektywnie pracować na siedząco i stojąco. 

Zobacz konkretne rozwiązania na: https://fly-desk.com/biurko-regulowane

- R E K L A M A -

Właściwa postawa a biurko regulowane z możliwością dopasowania do twojej sylwetki 

Zależy ci na dopasowaniu biurka do swoich indywidualnych potrzeb? Koniecznie sprawdź biurko z regulacją wysokości, które pozwoli ci uzyskać ustawienie optymalne dla twojego kręgosłupa. Niestety coraz więcej badań nie zostawia miejsca na wątpliwości: nauka przy źle dopasowanym biurku, praca siedząca, wielogodzinnych gaming — wszystko to przyczynia się do pogłębiających się wad postawy, napięć mięśniowych oraz związanego z nimi ogólnego dyskomfortu. Coraz częściej bolą nas nie tylko plecy, dokucza nam ból łydek, regularnie pojawiają się bóle karku, głowy, ogólne zmęczenie i słabnąca zdolność do dłuższej koncentracji. Oczywiście powodów tego stanu rzeczy jest wiele, ale nieodpowiednio przygotowane miejsce pracy jest jednym z czynników, który w ogromnym stopniu przyczynia się do tego typu problemów. 

Z tego względu tak ważne jest, aby zadbać o zakup biurka idealnie dopasowanego do naszych potrzeb. Jak to jednak zrobić, kiedy na rynku przeważa jedynie kilka modeli o podobnych parametrach? Jak dopasować biurko do potrzeb dziecka, którego sylwetka się przecież nieustannie zmienia? Rozwiązaniem może okazać się biurko pozwalające na płynną regulację wysokości. Dzięki takiej opcji każdy z użytkowników dopasuje wysokość do swoich potrzeb, specyfiki pracy. Problemem przestaje być także to, że z tego samego biurka korzysta kilka osób. Okazuje się, że biurko może być idealnie dopasowane do ciebie, krzesełka, z którego korzystasz, wykonywanego przez ciebie zadania. Dopasowując je, pozwalasz eliminować przynajmniej część napięć powstałych w trakcie pracy siedzącej (czy stojącej). Dodając do tego kolejne rozwiązania poprawiające ergonomię miejsca pracy, możesz stworzyć miejsce przyjazne twojemu kręgosłupowi lub np. kręgosłupowi twojego dziecka. 

- R E K L A M A -

Biurka elektryczne — dopasowanie od ręki 

Biurka w elektryczną regulacją wysokości to rozwiązanie, które zaczyna cenić sobie coraz więcej użytkowników, którzy cenią sobie przede wszystkim możliwość dopasowywania ustawienia miejsca pracy do potrzeb każdego użytkownika. Biurko podnoszone elektrycznie możesz błyskawicznie ponieść lub opuścić. To zaś sprawia, że takie rozwiązania z regulacją wysokości blatu pozwalają na efektywne wykorzystanie przestrzeni przez wielu użytkowników. Nie ma znaczenia, czy przy konkretnym biurku pracuje jedna, dwie, trzy czy cztery osoby. Każda z nich szybko może takie biurko elektryczne dopasować nie tylko do swojego wzrostu, lecz również tego, czym w danym koncie się zajmuje. Warto bowiem podkreślić, że ergonomiczne biurko to rozwiązanie, które powala w optymalnej dla kręgosłupa pozycji czytać, pisać, tworzyć projekty, prowadzić wideokonferencje. Regulacja wysokości blatu sprawia, że do każdej z tych czynności możesz podnieść czy opuścić biurko. 

Zalety biurka regulowanego a ergonomia pracy na co dzień 

O zdrowie naszego kręgosłupa dbać trzeba na co dzień. Oczywiście aktywny trening, sesja rozciągania czy pilatesu to cenne rozwiązania, które pomagają niwelować część dolegliwości. Bardzo ważne jest jednak wybieranie takich rozwiązań meblowych, które każdego dnia będą odciążały twój kręgosłup, sprzyjały tworzeniu miejsca, przy którym wygodnie i komfortowo będzie ci się pracowało. Dzisiaj możesz wybierać z funkcjonalnych rozwiązań pozwalających na ustawienie odpowiedniej wysokości biurka, a przy tym mebli bardzo eleganckich, wykonanych z trwałych, dobrej jakości materiałów. 

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: