reklama
reklama

Dopalacze w Kutnie? Do szpitala trafiły trzy osoby

Dopalacze zbierają śmiertelne żniwo w naszym województwie. W ciągu ostatnich kilku dni śmierć po ich zażyciu poniosło kilka osób. Jak się okazuje, do szpitala w Kutnie trafiły ostatnio trzy osoby, które zażyły substancje psychoaktywne niewiadomego pochodzenia.

- R E K L A M A -

W ciągu ostatnich dwóch tygodni do naszego szpitala trafiły 3 osoby z podejrzeniem zażycia substancji psychoaktywnych — powiedziała Panoramie Justyna Sola, rzecznik prasowy Kutnowskiego Szpitala Samorządowego.

Jak udało nam się dowiedzieć, jedna z tych osób miała poważne zaburzenia świadomości. W tej chwili ciężko stwierdzić, czy osoby które znalazły się w kutnowskim szpitalu zażyły dopalacze czy narkotyki. Sprawą zajmować będą się policjanci.

- R E K L A M A -

Policja apeluje do rodziców

Dopalacze to poważne zagrożenie dla dziecka, to substancje działające na ośrodkowy układ nerwowy, wpływające negatywnie na pracę mózgu, sprzedawane w postaci tabletek, proszków, mieszanin ziół, w postaci suszu, kadzidełek, naklejek tzw. „tatuaży”, opakowane w kolorowe, atrakcyjnie wyglądające papierki, nadające im „niewinny” wygląd — przestrzegają policjanci.

- R E K L A M A -

Dopalacze sprzedawane są w sklepach lub przez internet pod nazwą artykułów kolekcjonerskich, często z umieszczonym komunikatem „Produkt nie do spożycia”. Niebezpieczeństwo zażywania tzw. dopalaczy wynika z faktu, że ich skład chemiczny nie jest znany, może podlegać wahaniom i modyfikacjom. Nigdy nie wiadomo, jak po ich zażyciu zareaguje konkretny organizm.

Śmiertelne żniwo dopalaczy w Łodzi

W ostatnich dniach łódzcy policjanci zatrzymali dwie osoby, które miały handlować dopalaczami. Ofiarą dopalaczy zostali 25-letni mężczyzna i 21-letnia kobieta, jedna osoba w krytycznym stanie trafiła do szpitala.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: