Dopasowane buty motocyklowe: sportowe, turystyczne, krótkie czy trampki motocyklowe?

Strój do podróżowania motocyklem jest bardzo istotny, dlatego zwróć szczególną uwagę na jego elementy. Jednym z nich są buty. Muszą być wygodne, dopasowane do użytkownika i jego potrzeb. Dowiedz się, jaki model kupić, aby dobrze Ci się jeździło. Wybierz obuwie, które posłuży Ci przez długi czas.

- R E K L A M A -

Sportowe buty motocyklowe ze sztywną cholewką

Sportowe buty motocyklowe dostępne są głównie w wersji z wysoką cholewką. Łączą wiele przydatnych i docenianych przez motocyklistów cech, które wpływają na komfort i przyjemność z użytkowania obuwia podczas jazdy. Zapewniają wysokie bezpieczeństwo, ochronę przed wodą i przegrzaniem, co jest ważne przede wszystkim w ciepłe dni.

Modele sportowe charakteryzują się przede wszystkim sztywną cholewką i rozbudowanymi ochraniaczami. Te elementy mają za zadanie chronić zakrytą stopę i część nogi przed różnego rodzaju uszkodzeniami oraz obrażeniami. Budowa sportowych butów motocyklowych zmniejsza ryzyko kontuzji i umożliwia korzystanie z obuwia nawet w ekstremalnych warunkach.

- R E K L A M A -

Turystyczne i offroadowe buty motocyklowe

Jeśli motocykl jest używany głównie do długich podróży albo jazdy po nierównych terenach, warto zainteresować się butami turystycznymi albo offroadowymi. Takie modele przede wszystkim zapewniają komfort użytkownikowi. Przepuszczają powietrze, dzięki czemu stopa nie poci się nadmiernie, a przez to nie powstają na niej odparzenia.

Turystyczne i offroadowe buty motocyklowe charakteryzują się również wysoką jakością wykonania. Najlepiej wybieraj modele, które dobrze zabezpieczają stopę – to uchroni ją od uszkodzenia przy zetknięciu z nawierzchnią oraz pomoże zmniejszyć ryzyko kontuzji.

- R E K L A M A -

Dodatkowo obuwie jest dostępne w licznych kolorach, wzorach i stylach, dzięki czemu łatwo dopasujesz je do całego stroju. Pasują do nich np. spodnie jeansowe na motocykl, które kupisz w różnych rozmiarach i kolorach.

Krótkie buty motocyklowe na co dzień

Krótkie buty motocyklowe to opcja głównie dla osób, które jeżdżą po mieście. Poleca się je szczególnie na krótkie podróże, a tym bardziej przy wysokich temperaturach. Ich zadaniem jest chronienie stopy przed uszkodzeniami i jednocześnie zachowanie klasycznego wyglądu – bez nadmiernego rzucania się w oczy.

Takie modele dostępne są w różnych rozmiarach, kolorach i wariantach. Najczęściej nie są to opcje do jazdy offroadowej, ale sprawdzają się jako obuwie na zakupy albo jeśli dojeżdżasz motocyklem do pracy.

Trampki motocyklowe idealne na miasto

Trampki motocyklowe to obuwie bardzo uniwersalne, które sprawdza się szczególnie w przypadku kierowców poruszających się po mieście. Można z nimi przygotować wiele codziennych stylizacji. Dobrze wyglądają, a także skutecznie zabezpieczają użytkownika przed zranieniami. Dla przykładu trampki dobrej jakości chronią stopę przed otarciem, np. przy kontakcie z podłożem, a bluza motocyklowa zapewnia cyrkulację powietrza i utrzymuje ciepło.

Jeżeli szukasz butów motocyklowych, to wejdź na 4ride.pl lub odwiedź nasz salon motocyklowy w Warszawie, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku lub Łodzi.

materiał partnera

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: