reklama
  • Tadeusz Woźniak Sejm

Dostał 2 tys. zł mandatu i 14 punktów karnych. Pirat jechał 114 km/h w terenie zabudowanym

31 lipca 2023 roku kutnowscy policjanci przeprowadzili działania pod nazwą „Prędkość”. Działania miały na celu kontrolę przestrzegania przez kierujących przepisów ruchu drogowego w zakresie jazdy z dopuszczalną prędkością. Aż 6 kierujących straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

- R E K L A M A -

W działaniach brali udział funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. Policjanci kontrolowali ulice powiatu kutnowskiego, ujawniając łącznie 39 przypadków nieprzestrzegania przez kierujących przepisów ruchu drogowego. W trakcie działań „Prędkość„ kutnowscy policjanci 6 kierującym zatrzymali prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym z czego aż 3 mężczyzn w miejscowości – Dąbkowice – gmina Strzelce.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 27-letni kierujący mercedesem, który pędził w terenie zabudowanym 114 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy i został ukarany mandatem karnym w kwocie 2 000 złotych i 14 punktów karnych.

- R E K L A M A -

Apelujemy do kierowców o jazdę zgodnie z obowiązującymi przepisami i znakami ruchu drogowego. Przypominamy, że za przekroczenie prędkości na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h kierowcy zatrzymywane jest prawo jazdy na okres trzech miesięcy a nadmierna prędkość może doprowadzić do tragedii!

Nie przegap: