reklama

Dostał 26 punktów karnych. Nie przyjął mandatu, teraz grozi mu do 30 tysięcy zł kary

49-letni kierowca audi przekroczył prędkość o 45 km/h i naruszył zakaz wyprzedzania. Za takie wykroczenia grozi mandat łącznie 2 tysiące złotych i 26 punktów karnych. Sprawą ukarania pirata drogowego, którego zatrzymali policjanci z łęczyckiej komendy zajmie się sąd. Ten zgodnie nowelizacją przepisów może ukarać kierowcę grzywną nawet do 30 tysięcy złotych.

- R E K L A M A -

7 października 2022 roku policjanci ruchu drogowego prowadzili pomiar prędkości na ulicy Kutnowskiej w Piątku. Około godziny 12.00 do kontroli drogowej zatrzymali osobówkę, której kierowca popełnił jednocześnie dwa wykroczenia.

Jechał za szybko, wyprzedzał na zakazie

49-latek na ograniczeniu do 40 km/h jechał z prędkością 85 km/h, a dodatkowo złamał on obowiązujący na tym odcinku drogi zakaz wyprzedzania. Zgodnie z nowym taryfikatorem za każde z tych wykroczeń grozi mandat po tysiąc złotych.

- R E K L A M A -

Dostał 26 punktów karnych, nie przyjął mandatu

Ponadto na konto kierowcy za przekroczenie prędkości o 45 km/h trafia 11 punktów karnych, a za wyprzedanie w miejscu niedozwolonym 15. W związku z odmową przyjęcia mandatu, sprawą ukarania pirata drogowego zajmie się sąd. Ten zgodnie z nowelizacją przepisów może nałożyć karę grzywny nawet do 30 tysięcy złotych.

— Pamiętajmy, że jeżdżąc bezpiecznie nie narażamy siebie i innych na utratę zdrowia a nawet życia. Również w takim przypadku nie grozi nam wysoka grzywna. Korzystajmy z dróg zgodnie z przepisami — dodaje Kowalski.

(Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Łęczycy)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: