reklama
reklama

Dowiozą osoby chcące zaszczepić się przeciwko COVID-19. Poznaliśmy szczegóły

Miasto Kutno organizuje transport dla osób, które będą chciały się zaszczepić przeciw COVID-19, ale mają problem z samodzielnym dotarciem do punktów szczepień na terenie miasta.

Transport ten przeznaczony będzie dla osób:

- R E K L A M A -

– niepełnosprawnych posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym w zakresie ruchowym i neurologicznym lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami.

– mających obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień

- R E K L A M A -

Jak informuje Zbigniew Wdowiak Zastępca Prezydenta Miasta od dziś udostępniamy linię telefoniczną dla mieszkańców miasta, którzy mogą zgłaszać potrzebę transportu do uzgodnionego punktu szczepień. Pamiętajmy, że w pierwszej kolejności powinien być ustalony termin i miejsce szczepienia, a dopiero później zgłoszenie do nas konieczności dowozu.

Transport na szczepienie jest bezpłatny. Osoby niepełnosprawne, oraz inne mające obiektywne problemy w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień mogą zgłaszać taką potrzebę pod nr telefonu 24 253 12 16, który czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00. Przed zgłoszeniem należy mieć wyznaczony termin szczepienia.

- R E K L A M A -

W trakcie zgłoszenia konieczne będą następujące informacje: imię, nazwisko, adres, nr telefonu kontaktowego oraz nr telefonu do opiekuna osoby niepełnosprawnej lub osoby towarzyszącej seniorowi, nr orzeczenia o stopniu niepełnosprawności w przypadku osób niepełnosprawnych oraz termin szczepienia – data, godzina i punkt szczepień.

Zorganizowanie transportu dla potrzebujących mieszkańców to temat dość pilny i istotny, dlatego chcemy zapewnić możliwie jak najlepsze i bezpieczne rozwiązania. Dysponując ograniczonymi możliwościami w tym względzie zwracamy się z apelem o wsparcie realizacji tego zadania do instytucji i organizacji dysponujących pojazdami dostosowanymi do przewozu osób niepełnosprawnych i udział w tym przedsięwzięciu. Taką chęć zadeklarowały już: Kutnowski Szpital Samorządowy, kutnowska Straż Pożarna, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie, OSP „Dąbrowszczak” oraz jednostki miasta jak MOPS i Środowiskowy Dom Samopomocy – dodaje Zbigniew Wdowiak.

Zgodnie z obowiązującym harmonogramem, od 15 stycznia rozpocznie się rejestracja na szczepienie dla osób powyżej 80. roku życia, od 22 stycznia dla osób powyżej 70 r.ż. Szczepienia seniorów rozpoczną się 25 stycznia.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: