reklama
reklama

Dożynki w Nowych Ostrowach. Ludowe zespoły i disco polo [ZDJĘCIA/WIDEO]

Muzyka ludowa i disco polo zabrzmią dziś w Nowych Ostrowach, a wszystko za sprawą odbywających się tam dożynek. Zabawa ma potrwać do północy.

- R E K L A M A -

Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się, tak jak w innych gminach, mszą świętą. W kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Ostrowach modlono się w intencji rolników, a później dożynkowy korowód przeszedł na boisko przy świetlicy środowiskowej.

Tam podzielono się chlebem, a później zaczęła się ludowa zabawa. Nie brakuje przyśpiewek sołeckich, a także ludowej muzyki. Na scenie występują między innymi kapela Ozorkowianie, zespół Oktawa, zespół Dąbrowickie Nutki czy Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej. O 18:00 wystąpiła gwiazda wieczoru, zespół disco polo Focus.

- R E K L A M A -

– Bardzo się cieszymy, że zapoczątkowaliśmy organizację gali disco-polo podczas dożynek. To świetna okazja, by po uroczystościach obrzędowych Święta Plonów można bawić się z mieszkańcami przy gwiazdach porywających do zabawy. Również zespół Focus, który gości na dożynkach w gminie Nowe Ostrowy, porywał fanów do zabawy na pierwszych dożynkach, które odbyły się po 10-letniej przerwie w gminie Strzelce, bardzo miło to wspominam – mówi Tomasz Walczewski, członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.

Od 20:00 do północy zaplanowano zabawę taneczną z zespołem Magic.

- R E K L A M A -

Przez cały czas trwania dożynek w Nowych Ostrowach do dyspozycji dzieci są dmuchane zabawki, a dla tych nieco starszych między innymi grochówka czy atrakcyjne stoiska.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: