Dożynkowy korowód przeszedł przez centrum Kutna. Trwa gminne Święto Dziękczynienia (ZDJĘCIA)

Barwny dożynkowy korowód przeszedł dziś przez centrum Kutna. To za sprawą trwającego Święta Dziękczynienia w gminie Kutno. Teraz impreza przeniesie się do Leszczynka, gdzie na mieszkańców czekać będzie wiele atrakcji, w tym koncert legendy disco polo – zespołu Bayer Full.

- R E K L A M A -

Święto Dziękczynienia rozpoczęło się dziś o 12:30 – wówczas korowód dożynkowy z udziałem mieszkańców oraz Wójt Gminy Kutno Justyny Jasińskiej, a także między innymi wiceprezydenta Kutna Jacka Boczkai, przeszedł od ulicy Witosa, ulicą Królewską do kościoła pw. św. Wawrzyńca w Kutnie. Tam odbyła się msza święta celebrowana przez księdza dr Jerzego Swędrowskiego.

Po nabożeństwie uczestnicy w dożynkowym korowodzie przeszli do Urzędu Gminy Kutno i złożyli kwiaty pod tablicą Wincentego Witosa.

- R E K L A M A -

Teraz dalsza część Święta Dziękczynienia odbywać będzie się w zespole dworsko-parkowym w Leszczynku. Tam przewidziano między innymi dzielenie się chlebem, a także szereg występów artystycznych. Przed publicznością zaprezentują się Zespół Pieśni i Tańca Leszczynki, Zespół Ludowy Leszczynianki, Marlena Drozdowska, iluzjonista Maciej Pol i gwiazda wieczoru, legenda disco polo, zespół Bayer Full.

Ponadto w Leszczynku przygotowano wiele atrakcji – lokalne specjały od Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Kutno, punkt informacyjny Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, grill bar, żurek czy strefa zabaw dla dzieci.

Święto Dziękczynienia w gminie Kutno – zobacz zdjęcia:- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: