Poranek w powiecie kutnowskim przyniósł dramatyczne wydarzenia, które postawiły na nogi wszystkie służby ratunkowe w regionie. W wyniku pożaru poparzona została jedna osoba, na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Tuż prze godziną 9:00 służby ratunkowe z powiatu kutnowskiego otrzymały zgłoszenie o pożarze w budynku mieszkalnym w miejscowości Augustopol w gminie Dąbrowice. Na miejsce natychmiast skierowano pięć zastępów straży pożarnej oraz zespół ratownictwa medycznego.
Z ustaleń strażaków wynika, że ogień pojawił się w okolicach pieca, a sytuacja szybko stała się niebezpieczna dla domowników. Jak powiedział Panoramie mł. kpt. Krzysztof Orłowski, oficer prasowy KP PSP w Kutnie, w wyniku zdarzenia ucierpiał mężczyzna, który doznał poparzeń twarzy. Ze względu na charakter obrażeń, podjęto decyzję o zadysponowaniu na miejsce śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Strażacy zabezpieczyli miejsce lądowania maszyny LPR, która przetransportowała poszkodowanego do specjalistycznego ośrodka medycznego. Obecnie sytuacja pożarowa jest już w pełni opanowana, a ogień nie rozprzestrzenił się na pozostałą część budynku.






