Dramatyczny apel mieszkańców z Kochanowskiego. Poseł Joński pisze do wicepremiera Sasina

Czy wicepremier Jacek Sasin pomoże mieszkańcom jednego z kutnowskich bloków przy ul. Kochanowskiego? Interwencję w tej sprawie niszczejącego budynku podejmuje poseł Dariusz Joński.

– W związku z dramatycznym apelem mieszkańców bloku przy ulicy Kochanowskiego 20 w Kutnie, którego Zarządcą i właścicielem są Polskie Linie Kolejowe S.A. chciałbym przedstawić w ich imieniu obawy wynikające ze stanu technicznego budynku. Z posiadanych przeze mnie informacji, jakie uzyskałem od mieszkańców, podczas opadów deszczu nagminnie zalewane są kolejne piętra budynku, piwnice gniją, na zewnątrz bloku między kondygnacjami występują duże szpary, a z balkonów odpadają kawałki betonu – mówi Dariusz Joński, poseł Koalicji Obywatelskiej.

Jak mówi, zgłaszane pisemnie usterki przez lokatorów posesji do PLK nie są naprawiane w sposób trwały, a jedynie tuszują poważne problemy techniczne. Mieszkańcy zwracają również uwagę na bardzo wysokie koszty ogrzewania bloku, w którym zamieszkują.

Joński podkreśla, że budynek przez 30 lat nie został ocieplony, nie posiada dobrej drogi bezpieczeństwa, co powoduje poważne utrudnienie dla straży pożarnej w przypadku konieczności udzielenia pomocy mieszkańcom w sytuacji wystąpienia zdarzeń losowych.

Parlamentarzysta Koalicji Obywatelskiej zwrócił się do Jacka Sasina, wicepremiera i ministra Aktywów Państwowych z serią pytań:

  1. Jakie czynności zostały podjęte w celu zabezpieczenia budynku przed zalewaniem?
  2. W jaki sposób jest ogrzewany blok na ulicy Kochanowskiego 20?
  3. Czy są zabezpieczone drogi ewakuacyjne do wyżej wymienionego bloku?
  4. Kiedy zostaną wysłane odpowiednie służby celem rzetelnego skontrolowania stanu technicznego budynku?
  5. Kiedy rozpoczną się prace mające na celu wyeliminowania wszelkich usterek zgłaszanych przez mieszkańców?

O sprawie będziemy jeszcze informować.

Nie przegap: