reklama
reklama
reklama
reklama

Drugiej sali kinowej (na razie) nie będzie. Miasto bez dofinansowania

Wszystko wskazuje na to, że kutnianie będą jeszcze musieli poczekać na ewentualną budowę kolejnej sali kinowej w KDK-u. Okazuje się, że projekt nie otrzymał dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

W ubiegłym miesiącu projekt „Rozwój infrastruktury kultury poprzez utworzenie kameralnej, wielofunkcyjnej sali kinowo – teatralnej w Kutnowskim Domu Kultury” nie otrzymał dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.  Sprawą zainteresował się miejski radny Rafał Jóźwiak.

- R E K L A M A -

Funkcjonowanie kutnowskiego kina od lat budzi niezadowolenie mieszkańców – przede wszystkim chodzi o tempo pojawiania się nowych filmów w stosunku do multipleksów w innych miastach, a także ubogi repertuar. Z tego powodu wielu kutnowian jeździ na do kin w Płocku i Włocławku – mówi radny.

Jak zapowiada R. Jóźwiak, w najbliższym czasie zwróci się z interpelacją do prezydenta Kutna

- R E K L A M A -

W związku z fiaskiem starań o prawie półtoramilionową dotację, zwrócę się z pytaniem w formie interpelacji, co prezydent zamierza zrobić w tej sprawie. Co z dalszym rozwojem kina? Dlaczego kolejny w tej kadencji ważny wniosek o fundusze zewnętrzne został odrzucony? – mówi Jóźwiak.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: