PanoramaKutna.plNa sygnaleDruhowie ze Śleszyna rozwieszali plakaty "STOP pożarom traw" i... ugasili pożar trawy

Druhowie ze Śleszyna rozwieszali plakaty „STOP pożarom traw” i… ugasili pożar trawy

Druhowie z OSP Śleszyn włączyli się do akcji „Stop pożarom traw”. Rozwieszali plakaty w wielu okolicznych miejscowościach i w trakcie tej czynności… ugasili powstający pożar trawy.

– Akcja trwa już od marca, niestety ze względu na panującą epidemie, nie mogliśmy wcześniej w niej uczestniczyć. Ponad 7 godzin zajęło nam rozwieszanie plakatów uświadamiających ludzi o nie wykonywaniu tego haniebnego incydentu, w którym cierpią ludzie i zwierzęta, a dobrych skutków nie przynoszą. Zarazem trafiliśmy na powstający pożar trawy na rowie przy drodze, który szybko zagasiliśmy – komentują druhowie z OSP Śleszyn.

-

Plakaty można zobaczyć w takich miejscowościach jak: Kamilew, Plecka Dąbrowa, Wilkęsy, Tomczyce, Franciszków Stary, Zakrzew, Leśniczówka, Sobota, Wola Kałlkowa, Gosławice, Żeronice, Stradzew, Orłów, Załusin, Ernestynów, Kujawki, Bedlno, Dobrzelin, Żychlin, Oporów, Jastrzębia, Chochołów, Tretki, Kruki, Grabie, Balików, Budzyń, Śleszynek, Zgoda, Biała, Grzybów, Śleszyn, Klotyldów, Zsinów, Aleksandrowka, Trzciniec, Brzeziny.

– Dziękujemy wszystkim ludziom oraz właścicielom sklepów, którzy udostępnili swoje mienie na rozwieszenie plakatów. Dziękujemy Gminie Żychlin, która pomogła nam w wydrukowaniu tych plakatów. Nawet taka pomoc jest znacząca. Dbajmy o przyrodę, dbajmy o wspólne dobro, dbajmy o to, by nasze dzieci mogły też się zachwycać pięknem tego świata – apelują druhowie z OSP Śleszyn.

-

Nie przegap: