reklama
reklama

Duża akcja kutnowskiej drogówki. Kierowco, miej się na baczności!

Dzisiaj kutnowska drogówka prowadzi działania policyjne pn. „Prędkość”. Celem działań jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Kierowcy powinni się spodziewać zarówno statycznych punktów pomiarów prędkości jak i pomiarów prowadzonych dynamicznie, przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie powiatu kutnowskiego.

Policjanci z kutnowskiej drogówki zwracają szczególną uwagę na łamanie regulacji dotyczących dozwolonej prędkości, ponieważ jest ona jedną z głównych przyczyn kolizji i wypadków na drogach. Statystyki wyraźnie wskazują, że skutki wielu zdarzeń nie byłyby tak tragiczne, gdyby ich uczestnicy poruszali się zgodnie z obowiązującymi przepisami. Z powodu nadmiernej prędkości na drogach giną nie tylko kierujący samochodami i pasażerowie, ale także piesi i rowerzyści!

- R E K L A M A -

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności.  Taka wzmożona czujność niezbędna jest m. in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni, własnych umiejętności. Im większą prędkość tym dłuższa droga hamowania, gorsze postrzeganie otoczenia przez kierowców i ograniczony odbiór informacji.

- R E K L A M A -

źródło: KPP Kutno

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: