Wiadomości KutnoNa sygnaleDuża akcja kutnowskiej policji. Piraci drogowi na celowniku Grupy Speed

Duża akcja kutnowskiej policji. Piraci drogowi na celowniku Grupy Speed

Dzisiaj, 21 lipca 2022 roku, Policja prowadzi działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Nadrzędnym celem działań jest zmniejszenie ryzyka powstawania wypadków poprzez egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Niemniej jednak policjanci zwracają uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

- Reklama -

– Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerom przy dużych prędkościach. Funkcjonariusze, w ramach działań, prowadzą pomiary prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie – mówi podkomisarz Edyta Machnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Szczególną rolę mają policjanci z Zespołów pn. Speed, których główną rolą na terenie powiatu kutnowskiego jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze takim jak m. in. przekraczanie prędkości. W służbie używają pojazdów wyposażonych w wideorejestrator, a także ręcznych mierników prędkości.

- Reklama -

Działania mają charakter prewencyjny. Jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

– Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m. in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań – dodaje E. Machnik.

- Reklama -

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni, własnych umiejętności.

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: