Duża akcja kutnowskiej policji, posypały się mandaty

W tym tygodniu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kutnie na terenie powiatu kutnowskiego, przeprowadzili wzmożone działania pn „Prędkość”, które miały na celu kontrolę przestrzegania przez kierujących przepisów ruchu drogowego w zakresie jazdy z dopuszczalną prędkością. Ponad 30 kierujących zostało ukaranych mandatem karnym za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

- R E K L A M A -

W działaniach brali udział funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. Podczas działań kutnowscy policjanci na 32 kierujących nałożyli mandaty karne za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym. Ujawniono  jednego kierującego, który posiadał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, a także jednego kierującego, który kierował pojazdem mechanicznym będąc w stanie nietrzeźwości, co w świetle prawa jest przestępstwem. W obydwu przypadkach grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

— Apelujemy do kierowców o jazdę zgodnie z obowiązującymi przepisami i znakami ruchu drogowego. Przypominamy, że za przekroczenie prędkości na obszarze zabudowanym o ponad 50km/h kierowcy zatrzymywane jest prawo jazdy na okres trzech miesięcy, a nadmierna prędkość może doprowadzić do tragedii! — mówi mł. asp. Katarzyna Wasiak z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

- R E K L A M A -

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: