Duża akcja kutnowskiej policji. Posypały się mandaty

7 marca 2023 roku policjanci kutnowskiej drogówki podczas działań „Prędkość ” egzekwowali od kierujących przestrzegania ograniczeń w tym zakresie. Tylko jednego dnia, aż 21 osób zostało ukaranych mandatem w tym 12 kierujących za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Dziś działania ” Bezpieczny pieszy”. Akcja ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa pieszych jako niechronionych uczestników ruchu drogowego, szczególnie na oznakowanych przejściach dla pieszych.

- R E K L A M A -

Z analizy wypadków drogowych  wynika, że główną przyczyną zdarzeń w dalszym ciągu jest nadmierna prędkość. Dodatkowo  na drogach powiatu kutnowskiego panowały trudne warunki ruchu. W nocy nastąpił spadek temperatury, który spowodował, że wcześniej mokre nawierzchnie jezdni pokryła cienka warstwa lodu.

Mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, policjanci powiatu kutnowskiego w miniony wtorek, 7 marca 2023  roku, przeprowadzili działania „Prędkość”. Niestety nie obyło się bez mandatów karnych. Aż 21 kierujących nie przestrzegało na drogach przepisów ruchu drogowego, 12 osób przekroczyło dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Stwarzali tym samym nie tylko zagrożenie dla siebie ale  także dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.

- R E K L A M A -

Natomiast dzisiaj, 8 marca 2023 roku kutnowscy funkcjonariusze prowadzą działania na terenie powiatu pod nazwą „Bezpieczny pieszy”. W obrębie przejść policjanci będą przyglądali się pieszym i kierowcom. Działania te mają wpłynąć na obniżenie poziomu zagrożenia bezpieczeństwa pieszych, w szczególności powstałego z winy kierujących- przy tych trudnych warunkach pogodowych na drodze.

Przejście dla pieszych jest miejscem szczególnym, powinno być dla pieszych swoistym azylem bezpieczeństwa. Tutaj pierwszeństwo ma pieszy znajdujący się na przejściu. Jednak w realnym ruchu drogowym prawa pieszych nie zawsze są respektowane przez kierowców.

- R E K L A M A -

Z kolei piesi najczęściej wchodzą na jezdnię bezpośrednio przed jadącym pojazdem, zapominając, że nawet niewielka prędkość pojazdu nie daje kierującemu możliwości natychmiastowego zatrzymania. W takich przypadkach – niewłaściwe zachowanie pieszych również przyczynia się do niebezpiecznych sytuacji na drodze. 

Policjanci apelują do wszystkich o jazdę z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem szczególnie w trudnych warunkach ruchu. Tylko taka rozważna jazda świadczyć będzie o naszej odpowiedzialności na drodze. Nawet najbardziej precyzyjne przepisy i surowe kary nie zastąpią zdrowego rozsądku, koncentracji i zwykłej, ludzkiej życzliwości na drodze. Wszyscy znajdą swoje miejsce w ruchu drogowym i przy stosowaniu się do obowiązujących przepisów z całą pewnością BEZPIECZNIE dotrą do celu. 
 

źródło: KPP / mł. asp. Daria Olczyk

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: