Duża akcja kutnowskiej policji. Przejścia dla pieszych pod specjalnym nadzorem

Kutnowscy policjanci ruchu drogowego niemal każdego dnia czuwają nad bezpieczeństwem pieszych uczestników ruchu drogowego. Dziś odbywają się działania „Bezpieczny pieszy”. Akcja ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa pieszych jako niechronionych uczestników ruchu drogowego, szczególnie na oznakowanych przejściach dla pieszych.

- R E K L A M A -

3 sierpnia 2023 roku kutnowscy funkcjonariusze prowadzą działania na terenie powiatu pod nazwą „Bezpieczny pieszy”. W obrębie przejść policjanci będą przyglądali się pieszym i kierowcom. Działania te mają wpłynąć na obniżenie poziomu zagrożenia bezpieczeństwa pieszych, w szczególności powstałego z winy kierujących.

Przejście dla pieszych jest miejscem szczególnym, powinno być dla pieszych swoistym azylem bezpieczeństwa. Tutaj pierwszeństwo ma pieszy znajdujący się na przejściu. Jednak w realnym ruchu drogowym prawa pieszych nie zawsze są respektowane przez kierowców. Z kolei piesi najczęściej wchodzą na jezdnię bezpośrednio przed jadącym pojazdem, zapominając, że nawet niewielka prędkość pojazdu nie daje kierującemu możliwości natychmiastowego zatrzymania. W takich przypadkach – niewłaściwe zachowanie pieszych również przyczynia się do niebezpiecznych sytuacji na drodze.

- R E K L A M A -

Pamiętajmy, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są najbardziej narażeni na obrażenia związane ze skutkami zdarzenia  drogowego. Bądźmy świadomymi uczestnikami ruchu drogowego! Zachowaj szczególna ostrożność  w rejonach przejść dla pieszych i nośmy elementy odblaskowe!

(KPP Kutno)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: