Duża akcja policji i innych służb w naszym regionie

- reklama -

Kutnowska „drogówka”, Straż Ochrony Kolei, oraz pracownicy PKP po raz kolejny działały razem na przejazdach kolejowych. Akcja miała wymiar informacyjny i ostrzegawczy w ramach działań pn. „Bezpieczny przejazd – Szlaban na ryzyko”.

13 sierpnia 2020 roku funkcjonariusze z kutnowskiego Wydziału Ruchu Drogowego po raz kolejny uczestniczyli w akcji zorganizowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe. Tym razem działania przeprowadzono na przejeździe kolejowym w miejscowości Strzelce. Celem działań, organizowanych na  przejazdach w kraju, jest ograniczenie liczby zdarzeń oraz edukacja uczestników na rzecz bezpiecznych zachowań przed wjazdem bądź wejściem na tory. Przedstawiciele policji i kolei wręczali kierowcom materiały informacyjne. Zwracali uwagę na osoby, które pokonują szlak kolejowy, czy robią to w sposób bezpieczny i czy swoim zachowaniem nie stwarzają zagrożenia dla ruchu. Przypominali o zagrożeniu wynikającym z przechodzenia przez torowisko w miejscach do tego nie wyznaczonych.

- reklama -

Przypominamy!

Najczęstszymi błędami prowadzącymi do tragedii na torach jest przejeżdżanie pod zamykającymi się rogatkami, omijanie półrogatek i ignorowanie znaku stop oraz czerwonego światła sygnalizacyjnego.

- reklama -


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Przeczytaj także:


reklama

Ostatnio dodane: