REKLAMA
poniedziałek, 16, maj 2022
REKLAMA

Duża akcja ratownictwa drogowego, ciężarówka przebiła bariery i wypadła z drogi (ZDJĘCIA)

Zima dała się dziś mocno we znaki kierowcom z powiatu kutnowskiego. Doszło do kilku groźnych zdarzeń, a służby dużą akcję przeprowadzały na A1, gdzie z drogi wypadła ciężarówka.

poniżej dalsza część artykułu

W powiecie kutnowskim doszło dziś do kilku zdarzeń drogowych związanych z niesprzyjającą aurą. Informowaliśmy między innymi o zderzeniu kilku aut w podkutnowskiej Malinie, ale groźnie było też na MOP Strzelce na autostradzie A1.

Z drogi wypadł tam ciągnik siodłowy z naczepą, przebił bariery i znalazł się w rowie. Akcja wyciągania pojazdu trwała kilka godzin i zaangażowane w nią były ekipy Ratownictwa Drogowego BFC Kutno, a także Ratownictwa Drogowego Admar.

poniżej dalsza część artykułu

Mundurowi apelują do kierowców o zdjęcie nogi z gazu i zachowanie szczególnej ostrożności. Meteorolodzy wydali ostrzeżenie pierwszego stopnia dla powiatu kutnowskiego dotyczącego oblodzenia dróg i chodników po opadach deszczu i śniegu.

Jak czytam w wydanym przez IMGW-PIB alercie pogodowym, w powiecie kutnowskim do godz. 19:00 dnia 20.12.2021 prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu lub śniegu z deszczem powodujące ich oblodzenie. Temperatura powietrza obniży się do około -1°C, temperatura przy gruncie do około -3°C. Ujemna temperatura powietrza utrzyma się do czwartku.reklama

Warto przeczytać:

reklama