Duża akcja służb mundurowych w powiecie kutnowskim [ZDJĘCIA]

Kutnowska „drogówka” wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei po raz kolejny działały razem na przejazdach kolejowych. Akcja miała wymiar informacyjny i ostrzegawczy w ramach działań pn. „Stop brawurze”.

- R E K L A M A -

W zeszłym tygodniu funkcjonariusze z kutnowskiego Wydziału Ruchu Drogowego po raz kolejny uczestniczyli w działaniach, które obejmują bezpieczeństwo w rejonach przejazdów kolejowych. Tym razem akcje przeprowadzono na  przejeździe kolejowym w miejscowości Krzewie.

— Celem działań, organizowanych na  przejazdach w kraju, jest ograniczenie liczby zdarzeń oraz edukacja uczestników na rzecz bezpiecznych zachowań przed wjazdem bądź wejściem na tory. Przedstawiciele policji i kolei zwracali uwagę na osoby, które pokonują szlak kolejowy, czy robią to w sposób bezpieczny i czy swoim zachowaniem nie stwarzają zagrożenia dla ruchu. Przypominali o zagrożeniu wynikającym z przechodzenia przez torowisko w miejscach do tego nie wyznaczonych — mówi mł. asp. Daria Olczyk z KPP Kutno.

- R E K L A M A -

Policja przypomina:

Najczęstszymi błędami prowadzącymi do tragedii na torach jest przejeżdżanie pod zamykającymi się rogatkami, omijanie półrogatek i ignorowanie znaku stop oraz czerwonego światła sygnalizacyjnego. 


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: