reklama
reklama

Duża akcja służb w regionie. Zabezpieczono kilka ton nielegalnego towaru

Ponad 4 tony kontrabandy zatrzymali funkcjonariusze z łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji w Łodzi oraz Komendą Powiatową Policji w Łęczycy

Funkcjonariusze Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego w Łodzi i Sieradzu działając wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi i Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy skontrolowali posesję prywatną w powiecie łęczyckim. Podczas kontroli znaleźli maszynę do ciecia tytoniu, kompresor i inne urządzenia służące do wyrobu nielegalnych wyrobów tytoniowych.

- R E K L A M A -

Wspólne działania służb celno-skarbowych oraz policji doprowadziły do zatrzymania ponad 2 ton suszu tytoniowego oraz prawie 2 ton tytoniu do palenia bez polskich znaków akcyzy. Zabezpieczono nielegalny towar, który trafił do magazynu Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego w Łodzi.

Nielegalna produkcja i sprzedaż wyrobów tytoniowych bez akcyzy w tym miejscu narazić mogła podatników na straty na ponad 2,5 mln zł. Wartość rynkową tych wyrobów wyceniono na ponad        1 mln zł.

- R E K L A M A -

Podczas przeprowadzanych czynności zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 32 i 24 lata. KAS przypomina, że sprawcy popełnionego czynu podlegają karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 5, lub obu tym karom łącznie.

O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje prokuratura i sąd

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: