REKLAMA
poniedziałek, 16, maj 2022
REKLAMA

Duże kolejki i problemy z wejściem do UM Kutno. Magistrat komentuje

Duża liczba obywateli Ukrainy chcących złożyć wniosek o przyznanie numeru PESEL sprawiła, że pojawiają się problemy z wejściem do Urzędu Miasta w Kutnie. Magistrat komentuje i przeprasza petentów.

poniżej dalsza część artykułu

– Wszystkich kutnian chcielibyśmy przeprosić za zaistniałe trudności przy wejściu do budynku Urzędu Miasta – mówi Kamil Klimaszewski z biura prasowego Urzędu Miasta Kutno.

Od dwóch dni prowadzona jest tam rejestracja wniosków o przyznanie numeru PESEL dla obywateli Ukrainy i jak tłumaczy Klimaszewski, o ile w dwa pierwsze dni nie było problemu z przepływem interesantów przez główne wejście, tak dzisiaj sytuacja okazała się dość trudna z uwagi na bardzo dużą liczbę Ukraińców chcących się zarejestrować.

poniżej dalsza część artykułu

– Jest to chwilowa sytuacja, nie mniej jednak zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta do korzystania z drugiego wejścia do Urzędu Miasta od strony ulicy Podrzecznej – dodaje Kamil Klimaszewski z biura prasowego Urzędu Miasta Kutno.

Kutnowski magistrat dla Ukraińców czekających na złożenie wniosku przygotował udogodnienia, dostępna jest między innymi ciepła herbata.

Od środy Ukraińcy mogą wyrobić PESEL

poniżej dalsza część artykułu

Przypomnijmy, od środy (16.03) uchodźcy z Ukrainy mogą rejestrować się w ogólnopolskiej bazie PESEL. Przed kutnowskim urzędem miasta już o poranku ustawiała się kolejka chętnych do tego, aby uzyskać numer.

Rejestracja w bazie PESEL pozwoli na łatwiejszą i bardziej skoordynowaną pomoc obywatelom Ukrainy, którzy uciekli do Polski przed wojną. Zarejestrować mogą się osoby, które do Kraju Nad Wisłą przyjechały bezpośrednio z terenu Ukrainy. Numer PESEL pozwoli Ukraińcom w formalnościach związanych na przykład z pomocą medyczną, rejestracją dzieci w szkołach czy chociażby poszukiwaniu zatrudnienia.

Więcej informacji o rejestracji PESEL dla Ukraińców >

Kolejki pod Urzędem Miasta Kutno w dniu 16 marca 2022
poniżej dalsza część artykułu

reklama

Warto przeczytać:

reklama