reklama
reklama

Duże kolejki i problemy z wejściem do UM Kutno. Magistrat komentuje

Duża liczba obywateli Ukrainy chcących złożyć wniosek o przyznanie numeru PESEL sprawiła, że pojawiają się problemy z wejściem do Urzędu Miasta w Kutnie. Magistrat komentuje i przeprasza petentów.

– Wszystkich kutnian chcielibyśmy przeprosić za zaistniałe trudności przy wejściu do budynku Urzędu Miasta – mówi Kamil Klimaszewski z biura prasowego Urzędu Miasta Kutno.

- R E K L A M A -

Od dwóch dni prowadzona jest tam rejestracja wniosków o przyznanie numeru PESEL dla obywateli Ukrainy i jak tłumaczy Klimaszewski, o ile w dwa pierwsze dni nie było problemu z przepływem interesantów przez główne wejście, tak dzisiaj sytuacja okazała się dość trudna z uwagi na bardzo dużą liczbę Ukraińców chcących się zarejestrować.

– Jest to chwilowa sytuacja, nie mniej jednak zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta do korzystania z drugiego wejścia do Urzędu Miasta od strony ulicy Podrzecznej – dodaje Kamil Klimaszewski z biura prasowego Urzędu Miasta Kutno.

- R E K L A M A -

Kutnowski magistrat dla Ukraińców czekających na złożenie wniosku przygotował udogodnienia, dostępna jest między innymi ciepła herbata.

Od środy Ukraińcy mogą wyrobić PESEL

Przypomnijmy, od środy (16.03) uchodźcy z Ukrainy mogą rejestrować się w ogólnopolskiej bazie PESEL. Przed kutnowskim urzędem miasta już o poranku ustawiała się kolejka chętnych do tego, aby uzyskać numer.

- R E K L A M A -

Rejestracja w bazie PESEL pozwoli na łatwiejszą i bardziej skoordynowaną pomoc obywatelom Ukrainy, którzy uciekli do Polski przed wojną. Zarejestrować mogą się osoby, które do Kraju Nad Wisłą przyjechały bezpośrednio z terenu Ukrainy. Numer PESEL pozwoli Ukraińcom w formalnościach związanych na przykład z pomocą medyczną, rejestracją dzieci w szkołach czy chociażby poszukiwaniu zatrudnienia.

Więcej informacji o rejestracji PESEL dla Ukraińców >

Kolejki pod Urzędem Miasta Kutno w dniu 16 marca 2022
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: