Duże ułatwienie dla osób niepełnosprawnych w Kutnie (ZDJĘCIA)

Dział ds. osób niepełnosprawnych został przeniesiony z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie przy ul. Krzywoustego 11 do nowej siedziby przy Powiatowym Zespole ds. orzekania o niepełnosprawności w Kutnie przy ul. Wyszyńskiego 13.

- R E K L A M A -

Cieszę się, że inwestujemy w sferze społecznej, mieszkańcy powiatu będą teraz mieli dogodny dostęp do usług jakie im oferujemy. Centrum Kutna to dobra lokalizacja dla wszystkich mieszkańców powiatu. – mówi Daniel Kowalik – Starosta Kutnowski

Przy Powiatowym Zespole ds. orzekania o niepełnosprawności była wolna przestrzeń biurowa, którą zagospodarowaliśmy i teraz osoby niepełnosprawne wszystkie swoje sprawy mogą załatwić w jednym miejscu. To bardzo ważne z punktu wygody mieszkańca powiatu kutnowskiego. Teraz w nowej lokalizacji niepełnosprawni mieszkańcy powiatu, nie będą mieli problemu chociażby z zaparkowaniem samochodu, co w starej lokalizacji było dużym problemem. – mówi Wicestarosta Magdalena Krupińska-Kotulska.

- R E K L A M A -

Z punktu widzenia organizacji pracy to będzie dla nas duże ułatwienie. Stara lokalizacja nie dawała nikomu komfortowych warunków pracy. Cieszę się, że pozyskując nową przestań do pracy, będziemy mogli jeszcze bardziej efektywnie pracować na rzecz mieszkańców powiatu kutnowskiego – mówi Dyrektor PCPR Marta Znyk

W ubiegłym roku dział przyjął aż:
458 wniosków o dofinansowanie uczestnictwa w turnusach rehabilitacyjnych,
852 wniosków o dofinansowanie zaopatrzenia w sprzęt rehabilitacyjny,
141 wniosków o dofinansowanie likwidacji barier architektonicznych.

- R E K L A M A -

Obok takich statystyk, obciążenia tego działu i niewygody osób niepełnosprawnych nie sposób było przejść obojętnie. To z pozoru małe zmiany lokalizacyjne, ale z perspektywy wygody i dogodności załatwiania spraw przez osoby niepełnosprawne to ogromna zmiana i duży wspólny sukces. Cieszę się, że udało nam się zrobić to w tak krótkim czasie. – dodaje Wicestarosta Magdalena Krupińska-Kotulska.

źródło: Starostwo Powiatowe w Kutnie- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: